موسسه نصر جاوید ویرا
اقامت لهستان - نصر جاوید ویرا

اخذ اقامت لهستان

کشور لهستان (Poland) ششمین اقتصاد بزرگ در اروپا و عضو اتحادیه اروپا و شنگن محسوب می شود. پایتخت این کشور ورشو است و جمعیت این کشور در حدود 39 میلیون نفر است.

این کشور به دلیل استفاده از مزایا و سیستم یکپارچه اتحادیه اروپا از سال 2004 به رشد چشمگیری دست یافته است و همین امر موجب شده که همه ساله نیروی کار زیادی از کشورهای دیگر بصورت مهاجر به این کشور وارد شوند.

کشور لهستان کشوری بی حاشیه و آرام است که تنها به پیشرفت می اندیشد. مردم این کشور مهمان نواز و خونگرم هستند و ارزش و احترام برای مهاجران قائل هستند.

همچنین اداره مهاجرت این کشور محدودیت و قوانین سنگین و دست و پاگیری برای مهاجران ایجاد نمی کند. در این مقاله قصد داریم به اقامت لهستان ، روشهای مهاجرت به این کشور، مدت اقامت موقت و … بپردازیم. 

موسسه نصر جاوید تنها موسسه مهاجرتی ارائه دهنده کارت اقامت لهستان است. به همین دلیل  ویزای لهستان خود را در سریع ترین زمان ممکن دریافت می کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر اقامت تضمینی لهستان می توانید با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان موسسه مهاجرتی نصرجاوید استفاده کنید.

اقامت لهستان - انواع اقامت

کارت اقامت لهستان

اقامت لهستان به دو صورت دائم و موقت به متقاضیان داده می شود. جهت دریافت اقامت دائم بایستی ویزای بلندمدت تیپ D شنگن را از کنسولگری لهستان دریافت کرد و سپس برای مدت طولانی و یا دائم به این کشور مهاجرت نمود.

اقامت موقت شامل ویزای توریستی می شود که فرد برای زمان محدودی مثلا 30 روز می تواند در حوزه اروپا و شنگن رفت و آمد داشته باشد و قبل از تمام شدن اعتبار ویزا به کشور مبداء برگردد.

در این کشور امکان تمدید اعتبار ویزای لهستان وجود ندارد پس باید هدف خود را از رفتن به لهستان مشخص کنید و با رزرو کردن وقت سفارت و آماده کردن مدارک و ترجمه آنها برای اخذ ویزای بلند مدت از این طریق اقدام نمایید.همچنین در لهستان امکان تمدید نمودن ویزای شینگن توریستی وجود ندارد و نمیتوان آن را به ویزای دیگری اعم از ویزای کار یا تحصیل تبدیل نمود.

شرایط اقامت در کشور لهستان

 • فرم تکمیل شده درخواست اقامت
 • پاسپورت معتبر با کپی آن
 • چند قطعه عکس پرسنلی
 • اسناد اثبات تمکن مالی جهت زندگی در کشور لهستان
 • ارائه دعوتنامه کاری از کارفرمای اهل لهستان

پیشنهاد می کنیم مطالعه مقاله اقامت تضمینی اروپا را از دست ندهید.

اخذ اقامت لهستان

اقامت دائم لهستان

برای دریافت ویزای لهستان و کارت اقامت دائم این کشور چند راه وجود دارد. شما می توانید با توجه به شرایط خود یکی از این راه ها را انتخاب کنید.

 اقامت لهستان با ثبت شرکت

یکی از راههای مطمئن برای اخذ اقامت در اغلب کشورها شروع کسب و کار جدید در آن کشورهاست. کشور لهستان هم از این قاعده مستثنی نیست و از این نوع کسب و کارها استقبال می نماید.

اقامت از  طریق ثبت شرکت سه ماه بیشتر زمان نمی برد و بعد از آن فرد با ثبت شرکت در این کشور می تواند برای فرزندان زیر 18 سال خود هم اقامت بگیرد و افراد و اعضای خانواده که بالای هجده سال هستند را بعنوان کارمند در شرکت خود مشغول به کار کند.

بعد از سه ماه در طی مدت 5 سال اول اقامت موقتی است که هر سال بایستی تمدید شود و بعد از پنج سال فرد می تواند اقامت دائم را اخذ نماید. کمترین سرمایه قانونی جهت سرمایه گذاری ثبت شرکت در کشور لهستان پانزده هزار یورو است.

 اقامت لهستان از طریق ازدواج

ازدواج یکی از راههای سریع اخذ اقامت لهستان است. اگر یک فرد ایرانی با فردی لهستانی ازدواج نماید می تواند با ارائه مدارک خود به سفارت لهستان سریعا نسبت به اخذ اقامت دائم اقدام نماید.

این اقامت دائم بعد از سه سال به فرد داده می شود اما این ازدواج نباید سوری باشد زیرا اگر این موضوع برای دولت کشور لهستان محرز شود مجازات سنگینی برای متخلف در پی خواهد داشت.

اقامت لهستان با ادامه تحصیل

امروزه اکثر کشورها افرادی را که مستعد و علاقمند به ادامه تحصیل در کشورشان هستند را با شرایط خاصی بورسیه می نماید. کشور لهستان هم به این روش نسبت به اخذ اقامت به تعداد محدودی از افراد اقدام کرده است.

دریافت ویزای تحصیلی و اقامت از طریق تحصیل برای دانشجویان یکی از بهترین روشهای اخذ اقامت محسوب می شود. دانشگاههای لهستان از دانشگاههای معتبر اروپا هستند و در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا دانشجویان زیادی را از سرتاسر جهان جذب می نمایند.

مدت اخذ اقامت دائم در این کشور از راه تحصیل ده سال می باشد و فرد بعد از اتمام تحصیلات بصورت اقامت موقت در کشور لهستان موفق به اخذ اقامت دائم در این کشور می گردد.

اقامت لهستان - تحصیل در لهستان

 اقامت لهستان از طریق سرمایه گذاری

اقامت از طریق سرمایه گذاری در صنعت و یا خرید ملک در کشور لهستان می تواند یکی از راههای مطمئن اخذ اقامت در این کشور باشد. حداقل سرمایه گذاری نباید کمتر از 250 هزار یورو باشد. این نوع ویزا پس از 3 تا 9 سال به کارت اقامت موقت و بعد از دوره موقت پس از سه سال به اقامت دائم تبدیل می گردد.

 اقامت لهستان از طریق کار و استخدام

ویزای کاری از سخت ترین نوع اخذ اقامت است زیرا استخدام اتباع خارجی در لهستان محدود است. اما اگر شرکتی توسط فردی از کشور خودتان و یا از آشنایان وجود داشته باشد که درخواست استخدام شما را داشته باشد امکان اخذ ویزای کار برای شما امکان پذیر است.

با اخذ این اقامت می توانید به مدت سه سال در کشور لهستان کار و اقامت داشته باشید. پس اخذ اقامت بوسیله کار نهایتا تا سه سال است و اگر کارفرمای شما مجوز کار شما را در آینده نیز صادر کرد می توانید اقامت خود را طولانی تر نمایید تا موفق به اخذ اقامت دائم گردید.

 اقامت لهستان با خرید ملک

وقتی فردی خارجی در کشور لهستان اقدام به خرید ملک می نماید موجب رشد اقتصاد آن کشور می گردد. یکی از روشهای اخذ اقامت دائم و موقت در کشور لهستان خرید ملک است.

فرد با خرید ملک در این کشور می تواند آن را تبدیل به شرکتی تجاری کرده و کسب و کاری راه اندازی نماید تا بعد از 5 سال بتواند اقامت دائم کسب نماید.

ویزای تمکن مالی لهستان

اگر شما ثابت کنید که تمکن مالی لازم برای زندگی در کشور لهستان را دارید می توانید موفق به اخذ اقامت این کشور گردید. این روش برای افرادیکه بازنشسته هستند و سرمایه زیادی دارند بسیار مناسب است.

با این نوع ویزا می توان خانواده را نیز به این کشور فراخواند. اگر شما سپرده بانکی زیادی در کشور لهستان دارید با ارائه ضمانت نامه بانکی به کنسولگری لهستان می توانند تقاضای دریافت اقامت از طریق تمکن مالی نمایید. این گواهی یک ساله است و سال به سال تمدید می شود. با اخذ این نوع اقامت شما حق کار کردن در این کشور را نخواهید داشت.

با این نوع ویزا شما بعنوان شهروند در این کشور شناخته می شوید نه یک فرد مهاجر و همچنین باید حداقل شش ماه از سال را در کشور لهستان حضور داشته باشید. در این صورت شما و خانواده از همه حقوق شهروندی کشور لهستان مانند بیمه و تحصیل رایگان در طی مدت اقامت می توانید بهره مند شوید.

اخذ اقامت لهستان

مزایای اقامت دائم در لهستان

 • فرصت کار در یک فضای بین المللی
 • اقتصاد رو به رشد
 • افزایش حقوق هر ساله، تورم پایین و هزینه کم زندگی
 • نرخ بیکاری پایین
 • زیرساخت های پیشرفته نظیر بزرگراهها، فرودگاهها، بنادر، قطار، ترافیک خیلی کم و …

هزینه اخذ اقامت در لهستان

 • حداقل سرمایه جهت سرمایه گذاری و ثبت شرکت در لهستان حدود 15 هزار یورو است.
 • جهت سرمایه گذاری در لهستان حداقل مبلغ 250 هزار یورو سرمایه مورد نیاز است.
 • زندگی در کشور لهستان ماهانه حدود 700 تا 1500 دلار امریکا برای هر نفر هزینه دارد و این کشور در مقایسه با آلمان و مجارستان کشور ارزانتری است.

تمدید اقامت در لهستان

برای تمدید اقامت باید مدارک را به سفارت ایران در لهستان برد و اقامت را تمدید نمود ولی اگر ویزای توریستی نوع شنگن باشد امکان تمدید آن در کشور لهستان وجود ندارد و بایستی زمان را از قبل تعیین کرد.

مقاله مرتبط: اقامت کاری کشور لهستان  

اقامت لهستان - تمدید اقامت

مشاوره اقامت لهستان تضمینی

اگر قصد اخذ اقامت کشور لهستان را دارید می توانید با موسسه نصر جاوید ویرا تماس گرفته و از مشاورین این مرکز در خصوص اخذ انواع اقامت در این کشور و یا سایر کشورها اطلاعات مفیدی به دست آورید. نصر جاوید ویرا به شما کمک می کند در کمترین زمان ممکن کارت اقامت خود را دریافت کنید. 

نصر جاوید ویرا موسسه مهاجرتی لهستان 

موسسه مشاوره بین المللی نصر جاوید ویرا ، با دارا بودن تیم متخصص و حرفه ای در زمینه ویزا و اقامت در حال حاضر به عنوان معتبرترین و قدیمی ترین مجموعه در ایران و بدون واسطه به صورت تخصصی در کوتاه ترین زمان ممکن به صورت کاملا تضمینی برای هموطنان عزیز خدمت رسانی می کند.

برای اخذ ویزا و اقامت می توانید از خدماتی که نصر جاوید ویرا در این زمینه ارائه می دهد، استفاده کنید و با تماس  از خدمات آن بهره مند شوید.

موسسه مشاوره بین المللی نصر جاوید ویرا

با دارا بودن تیم متخصص و حرفه ای در این زمینه در حال حاضر به عنوان معتبرترین وقدیمی ترین مجموعه در ایران و بدون واسطه به صورت تخصصی در
کوتاه ترین زمان ممکن به صورت کاملا تضمینی برای هموطنان عزیز می توانید با نصر جاوید در ارتباط باشید و خدمت رسانی می نماید.

مقالات پیشنهادی :

بهترین روش مهاجرت به یونان
ویزای شینگن تایپ C
اخذ اقامت تحصیلی دومینیکا
شرایط و مدارک اخذ ویزای تحصیلی یونان
اقامت یونان از طریق تمکن مالی

امروزه مهاجرت به کشورهای دیگر دغدغه بسیاری از ایرانیان داخل کشور است ولی انتخاب کشور مناسب و روش مهاجرتی که متناسب با شرایط فرد و خانواده باشد بسیار مهم است

//
ژانویه 30, 2023

ویزای شینگن تایپ C در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد پس با موسسه مشاوره بین المللی نصر جاوید ویرا همراه باشید تا اطلاعات جامع و کاملی در این

//
ژانویه 25, 2023

اقامت تحصیلی دومینیکا به شهروندان خارجی این امکان را می دهد که به صورت موقت به دومینیکا مهاجرت کنند تا دوره های تحصیلی را در این کشور طی کنند .

//
ژانویه 18, 2023

از دیدگاه اروپایی ، یونان جایی است که همه چیز از آنجا شروع شد . بنابراین طبیعی است که تحصیلات خود را در زادگاه ذهن های بزرگی مانند سقراط ،

//
ژانویه 17, 2023

کشور یونان از 1981 میلادی در اتحادیه اروپا عضو گردید و با توجه موقعیت اقتصادی و جغرافیایی می تواند گزینه مناسبی برای اقامت در کشوری اروپایی نزدیک ایران باشد.جهت دریافت

//
ژانویه 16, 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *