موسسه نصر جاوید ویرا
مهاجرت کاری به لهستان - نصر جاوید ویرا

مهاجرت کاری به لهستان در 5 مرحله آسان

با توجه به الزامات قانونی برای مهاجران کاری ، مهاجرت کاری به لهستان هر ساله محبوبیت بیشتری پیدا می کند . با این حال ، تعداد مهاجران از جنوب آسیا و خاورمیانه که مایل به کار و زندگی در لهستان هستند ، در سال گذشته افزایش یافته است .

شهروندان این کشورها با موفقیت تمام استانداردهای سختگیرانه مقامات دولتی لهستان را رعایت می کنند و نه تنها فرصت کار در لهستان را به دست می آورند ، بلکه فرصتی برای بهبود زندگی خانوادگی خود نیز به دست می آورند .

از این گذشته، هر خارجی که به طور قانونی در لهستان کار می کند و تمام مراحل قانونی اقامت و فعالیت خود را رعایت می کند ، می تواند به خانواده خود برای مهاجرت به لهستان کمک کند .

در این مقاله با نصر جاوید ویرا همراه باشید تا مراحل مهاجرت کاری به لهستان را با هم بررسی کنیم .

آیا با توجه به رشد مداوم بازار کار خارجی ، اکنون ارزش مهاجرت کاری به لهستان را دارد؟

بله، مهاجرت به لهستان در سال 2022 برای کار ارزشمند است! لهستان در سال‌های اخیر به سرعت در حال توسعه در حوزه‌های ساختمان ، سرمایه‌گذاری ، نوآوری و سایر زمینه‌ها بوده است و نه تنها مهاجران ، بلکه شرکت‌های چند ملیتی و سرمایه‌گذاری‌های بزرگ را نیز جذب کرده است .

در نتیجه ، هر ماه تقاضا برای کارگران در بازار کار لهستان افزایش می یابد . کشاورزی ، ساخت و ساز ، گردشگری ، خدمات و سایر صنایع بیشترین تقاضا را برای پرسنل دارند .

از سوی دیگر، فارغ التحصیلان دارای مدرک دانشگاهی ، تجربه حرفه ای و مهارت های زبان خارجی ، مورد استقبال شرکت های لهستانی و سراسری قرار می گیرند .

اگر واقعاً می خواهید زندگی خود را بهبود ببخشید و آینده بهتری برای خود و خانواده خود فراهم کنید باید رویای خود را دنبال کنید و روند مهاجرت کاری به لهستان را آغاز کنید .

مهاجرت کاری به لهستان - رشد مداوم بازار کار

آیا امکان مهاجرت به لهستان از طریق اشتغال وجود دارد؟ اولین مراحل در این فرآیند چیست؟

هر تبعه خارجی که برای کار یا زندگی طولانی مدت به لهستان می آید باید نه تنها اقامت خود ، بلکه فعالیت های خود را در خاک لهستان نیز قانونی کند . با این حال ، اقامت قانونی در لهستان به شما این امکان را می دهد که آینده خود را در یک کشور جدید برنامه ریزی کنید و تمام مزایای بالقوه را در شرایطی برابر با ساکنان لهستان دریافت کنید و این فقط مربوط به استانداردهای سخت دولت لهستان و فرآیندهای طولانی بی فایده بوروکراتیک نیست .

پنج مرحله مهاجرت کاری به لهستان

مرحله 1 – جستجوی کار در لهستان

در لهستان ، گزینه های متعددی برای جویندگان کار وجود دارد . در لهستان ، می توانید به تنهایی یا با کمک یک آژانس مهاجرت به دنبال کار بگردید . با این حال ، توجه داشته باشید که در طول فرآیند مهاجرت خود به لهستان باید احتیاط کنید زیرا لهستان اکنون دارای تعداد زیادی کلاهبرداری از مهاجرت و کار است .

هنگام درخواست کار و پرداخت هزینه برای خدماتی مانند کمک جستجوی کار ، ویزای کار، مجوز کار ، TRC در لهستان و غیره ، تمام اطلاعات رسمی آژانس ، شرکت حقوقی و یا کارفرمای خود را بررسی کنید .

پیشنهاد می کنیم مقاله اقامت شینگن را مطالعه نمایید . 

مهاجرت کاری به لهستان - جستجوی کار در لهستان

مرحله 2 – اخذ مجوز کار در لهستان

هنگامی که در حال حاضر شغل و تماس کاری در لهستان دارید ، می توانید فرآیند دریافت مجوز کار مورد نیاز در لهستان را آغاز کنید . معمولاً کارفرمایان خودشان آن را درست می کنند ، اما نه همیشه. گاهی اوقات در این فرآیند نیز به کمک شرکت های حقوقی نیاز دارند .

اگر شهروند کشوری خارج از اتحادیه اروپا (EU) ، منطقه اقتصادی اروپا (EEA) یا سوئیس هستید ، می توانید به طور قانونی در لهستان فقط بر اساس 1 مورد از مجوزهای کاری زیر کار کنید :

مجوز کار در لهستان

طبق مقررات وزیر کار و سیاست اجتماعی، 5 نوع مجوز کار وجود دارد که می تواند برای خارجی ها در قلمرو جمهوری لهستان صادر شود : A، B، C، D، E .

مجوز کار فصلی (نوع S)

اظهارنامه سپردن کار به یک خارجی که در ثبت اظهارنامه درج شده است .

گواهی ورود به درخواست برای مجوز کار فصلی در ثبت درخواست . 

لطفاً توجه داشته باشید که نوع مجوز کار مورد نیاز در لهستان به وضعیت فردی شما بستگی دارد . به عنوان مثال به تابعیت ، نوع و مدت قرارداد کاری، کارفرما ، موقعیت شغلی و غیره بستگی دارد .

مقاله پیشنهادی : بهترین روش مهاجرت به یونان 

مهاجرت کاری به لهستان - اخذ مجوز کار لهستان

مرحله 3 – دریافت ویزای کار ملی نوع D به لهستان

بر اساس مجوز کار ، دعوت نامه از طرف کارفرما و قرارداد کاری ، می توانید برای ویزای کار ملی نوع D به لهستان در سفارت لهستان در کشور خود درخواست دهید .
اگر بسته کامل مدارک مورد نیاز را به درستی تهیه کرده باشید ، ویزای خود را به لهستان در 15 روز دریافت می کنید .

مرحله 4 – ورود شما به لهستان

مرحله 5 – به دست آوردن TRC کار در لهستان

به محض اینکه به طور قانونی با تمام مدارک ذکر شده در بالا به لهستان آمدید ، اگر قصد و توجیه اقامت خود در لهستان را برای بیش از 3 ماه (90 روز) دارید ، می توانید بر اساس کار خود برای اجازه اقامت موقت در لهستان درخواست دهید .

اکنون می بینید که روند مهاجرت کاری به لهستان چندان سخت و طولانی نیست . اما شما باید وقت خود را برای درک کل فرآیند بوروکراتیک و تهیه اسناد مورد نیاز توسط دولت لهستان صرف کنید . 

اما آیا زمانی که بتوانید رویاهای خود را محقق کنید و به اروپا مهاجرت کنید مشکلی است ؟ البته که نه . اگر به کمک حقوقی و یا بحث در مورد فرآیند مهاجرت فردی خود نیاز دارید ، همیشه می توانید با نصر جاوید ویرا تماس بگیرید .

متخصصان مجرب مهاجرت ما به همراه وکیل مهاجرت لهستانی پرونده شما را به همراه کلیه مدارکی که در اختیار دارید به تفصیل تجزیه و تحلیل می کنند و بر اساس این تجزیه و تحلیل به شما مشاوره می دهند و به شما می گویند که چه خطرات و فرصت هایی دارید و چگونه بهتر است در این زمینه ادامه دهید .

خدمات نصر جاوید ویرا

موسسه مشاوره بین المللی نصر جاوید ویرا ، با دارا بودن تیم متخصص و حرفه ای در زمینه ویزا و اقامت در حال حاضر به عنوان معتبرترین و قدیمی ترین مجموعه در ایران و بدون واسطه به صورت تخصصی در کوتاه ترین زمان ممکن به صورت کاملا تضمینی برای هموطنان عزیز خدمت رسانی می کند.

برای اخذ ویزا و اقامت می توانید از خدماتی که نصر جاوید ویرا در این زمینه ارائه می دهد، استفاده کنید و با تماس  از خدمات آن بهره مند شوید.

موسسه مشاوره بین المللی نصر جاوید ویرا

با دارا بودن تیم متخصص و حرفه ای در این زمینه در حال حاضر به عنوان معتبرترین وقدیمی ترین مجموعه در ایران و بدون واسطه به صورت تخصصی در
کوتاه ترین زمان ممکن به صورت کاملا تضمینی برای هموطنان عزیز می توانید با نصر جاوید در ارتباط باشید و خدمت رسانی می نماید.

مقالات پیشنهادی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *