چشم انداز و آینده سرمایه گذاری

چشم انداز و آینده سرمایه گذاری در کشور یونان

 

کشوریونان به دلیل پتانسیل بالایی که در خطوط حمل و نقلی اروپا و شرایط اقتصادی اروپا می تواند بازی کند و به عنوان دروازه اقتصادی اروپا شناخته شود فرصت های سرمایه گذاری بسیاری زیادی برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی خود دارد و البته به دلیل شرایط مناسب سرمایه گذاری می توان آینده این سرمایه گذاری ها را عالی توصیف کرد.آینده سرمایه گذاری در یونان با توجه به پیش بینی های صورت گرفته همه جنبه مثبتی از سرمایه گذاری را نشان می دهد. قبل از پرداختن به این موضوع ابتدا اجازه دهید دو تعریف ساده را ارائه نماییم.

سرمایه گذار با ریسک بالا به فردی اطلاق می شود که در یک شرکت سرمایه گذاری می کند و تعدادی از سهام این شرکت را با توجه به بودجه و سرمایه ای که در دست دارد خریداری می کند و امیدوار است در زمانی دیگر بتواند این سهام را با درصد سود مورد  نظر خودش به فروش برساند.

 

فرصت های سرمایه گذاری در یونان 

سرمایه گذار یک مرحله ای سرمایه گذاری است که سهم زیادی از سرمایه یک شرکت را بخصوص شرکت های تازه تاسیس را خریداری می کند تا بتواند نسبت به سرمایه گذاران بعدی با مبلغ کمتر سهام خیلی بیشتری داشته باشد. این نوع سرمایه گذاری سود بسیار زیادی برای سرمایه گذاران به همراه دارد هر چند ریسک بسیار زیادی را هم به دنبال دارد. البته ریسک بالاتر همیشه نشان دهنده سود بیشتر می باشد.چیزی که باعث تمایز یونان از سایر کشور های اروپایی می شود و این کشور را خاص کرده است نسبت پایین راه اندازی کسب و کار های جدید در سال های قبل بوده است. در اصل سرمایه گذاران در یونان سهم بیشتری را در شرکتی در یونان نسبت به شرکتی در امریکا و یا اروپا پرداخت می کند .. بنابر این این خود فرصت مناسبی است برای سرمایه گذاران تا سود بیشتری به دست بیاورند. 

این موضوع به سرمایه گذاران اولیه یونان این اجازه را می دهد که سهام را به قیمت یونان از شرکت ها خریداری نموده و سپس با به دست آوردن ارزش واقعی و پیدا شدن خریدار به سایر خریداران اروپایی و امریکایی به قیمت بین المللی بفروشد. این موضوع نظری نیست بلکه کاملا عملیاتی و محقق شدنی است. این کار بار ها و بارها انجام شده است. و ما تنها افرادی نیستیم که در این خصوص اطلاع داریم.

در حالی که اکوسیستم کارآفرینان یونان در حال توسعه است می توان به شرکت های موفقی که دست به این کار زده اند اشاره نمود. در یونان استارت آپ هایی بوده اند که اقدام به راه اندازی شرکت های خود نموده و پس از موفقیت ان را به سایر سرمایه گذاران بزرگ با قیمت های عالی در خارج از یونان واگذار کرده اند . از آن جمله می توان به شرکت های مانند BugSense، Crypteia Networks، بازی های AbZorba، e-Food.gr اشاره نمود .

 

درخواست اقامت یونان با اثبات تمکن مالی ودرآمد

قصد نداریم این موفقیت ها را بصورت پولی اندازه گیری نماییم . قصد ما این است که بدانیم آنچه در این مقاله اورده می شود یک رویا نیست بلکه اتفاقاتی است که افتاده و سود های زیادی برای موسسه خود داشته اند. فقط کمی همت و پشتکار می خواهد. این موضوع نشان می دهد موفقیت در یونان ساده و در دسترس می باشد. تعداد کارافرینان زیادی در حال حاضر در یونان اقدامات خود را اغاز نموده اند  که اغلب با ریسک بالا هم همراه است.

 

به طور خلاصه: 

* از لحاظ اقتصادی رکود اقتصادی اروپا باعث شکل گیری فرصت های کسب و کار تازه و ویژه ای در یونان شد.

* کارآفرینان حاضر به ریسک بیشتر با ارزیابی کمتر شده اند.

* تجربه سخت گذشته برای عده ای باعث وجود مدل های کسب و کار تازه در این کشور شد.

* کار های تازه یونان به شدت وابسته به بازار های اروپایی و امریکایی است و بازار های جهانی را هدف قرار داده است.

* سرمایه گذاران خارجی زیادی علاقه به حضور در بازار یونان از خود نشان داده اند.

* سرمایه گذاران خارجی به دنبال رقابت با اروپا و امریکا هستند.

در مجموع شرایط فعلی اقتصاد یونان به سرمایه گذاران خارجی با ریسک بالا توجه ویژه ای دارد و از آن استقبال می کند. در حال حاضر سرمایه گذاران یونان از فرصت های جدید استفاده می کنند و این موضوع باعث تقویت هر چه بیشتر اقتصادی یونان شده است.این نکته را در نظر داشته باشید که  ما تنها افرادی نیستیم که این فرصت ها را در یونان می شناسیم. صندوق سرمایه گذاری اروپا درست قبل از سال گذشته برنامه خود را برای ایجاد 260 میلیون یورو سرمایه در صندوق های سرمایه گذاری یونان ارائه نمود.

این خود مبین این موضوع است که سازمان هایی مانندEIF فرصتهای سرمایه گذاری خوبی در یونان ارائه می نمایند. هر چند هنوز هم این سرمایه گذاران خود یونان هستند که برای سرمایه گذاری در این شرکت ها پیشتاز هستند ولی برای سرمایه گذاران خارجی هم فرصت حضور در این بازار های به خوبی مشهود است.

 

برای اینکه بتوان به فرصت های سرمایه گذاری در یونان خوش بین تر بود بهتر است

موارد زیر را در هنگام سرمایه گذاری در نظر داشته باشید.

 

  • این یک اشتباه بزرگ است که به تنهایی در یک شرکت سرمایه گذاری نمایید. به عنوان مثال اگر قرار است60000 یورو سرمایه گذاری در یونان داشته باشید بهتر است این مبلغ در 4 شرکت و هر کدام 15000 یورو سرمایه گذاری شود تا ریسک کمتر وبا درصد موفقیت بیشتری برای شما به همراه داشته باشد.
  • برای سرمایه گذاری در یونان در نظر داشته باشید که سرمایه گذاری در استارت آپ های یونان بصورت یک مرحله ای سود بیشتر به دست خواهید آورد.
  • برای سرمایه گذاری در یونان مدت حداقل 10 سال و سرمایه گذاری طولانی مدت را در نظر داشته باشید. به دلیل اینکه این زمان درست زمانی است که شرکت ها به اوج سود دهی خود رسیده اند. البته این بدین معنی نیست که سرمایه گذاری کوتاه مدت تر نمی تواند سودی برای شما به همراه داشته باشد.
  • سرمایه گذاری در یونان مطمئنا افق روشنی از آینده درخشان کسب و کار برای شما خواهد بود اگر به واسطه کارشناسان و متخصصین اروپایی موسسه نصر جاوید ویرا اقدام نمایید. کارشناسان ما بهترین فرصت ها را به شما معرفی خواهند نمود.

سرمایه گذاری اروپا درست قبل از سال گذشته برنامه خود را برای ایجاد 260 میلیون یورو سرمایه در صندوق های سرمایه گذاری یونان ارائه نمود. این خود مبین این موضوع است که سازمان هایی مانندEIF فرصتهای سرمایه گذاری خوبی در یونان ارائه می نمایند. هر چند هنوز هم این سرمایه گذاران خود یونان هستند که برای سرمایه گذاری در این شرکت ها پیشتاز هستند ولی برای سرمایه گذاران خارجی هم فرصت حضور در این بازار های به خوبی مشهود است.

 

برای اینکه بتوان به فرصت های سرمایه گذاری در یونان خوش بین تر بود بهتر است موارد زیر را در هنگام سرمایه گذاری در نظر داشته باشید.

– این یک اشتباه بزرگ است که به تنهایی در یک شرکت سرمایه گذاری نمایید. به عنوان مثال اگر قرار است60000 یورو سرمایه گذاری در یونان داشته باشید بهتر است این مبلغ در 4 شرکت و هر کدام 15000 یورو سرمایه گذاری شود تا ریسک کمتر و با درصد موفقیت بیشتری برای شما به همراه داشته باشد.

برای سرمایه گذاری در یونان در نظر داشته باشید که سرمایه گذاری در استارت آپ های یونان بصورت یک مرحله ای سود بیشتر به دست خواهید آورد

–برای سرمایه گذاری در یونان مدت حداقل 10 سال و سرمایه گذاری طولانی مدت را در نظر داشته باشید. به دلیل اینکه این زمان درست زمانی است که شرکت ها به اوج سود دهی خود رسیده اند. البته این بدین معنی نیست که سرمایه گذاری کوتاه مدت تر نمی تواند سودی برای شما به همراه داشته باشد.


برای کسب اطلاعات بیشتر روی لینک های زیر کلیک فرمایید

 مرجع اطلاعات کامل کشور یونان

موسسه مشاوره بین المللی نصر جاوید ویرا  

با دارا بودن تیم متخصص و حرفه ای در این زمینه در حال حاضر به عنوان معتبرترین وقدیمی ترین مجموعه در ایران و بدون واسطه به صورت تخصصی در
کوتاه ترین زمان ممکن به صورت کاملا تضمینیبرای هموطنان عزیز خدمت رسانی می نماید.