حمل و نقل در اسپانیا

اسپانیا از سیستم حمل و نقل مرکزی کارآمدی بهره میبرد چرا که یکی از نقاط مهم قاره اروپا و آمریکا از نظر حمل و نقل است. نحوه سازماندهی سیستم حمل و نقل این کشور می تواند به عنوان نمونه ای برای سایر کشور ها در جهان باشد. بزرگراه های درجه یک و پروازهای داخلی و اتوبوس های راه دور امکان سفر به گوشه گوشه اسپانیا را ساده و سریع کرده اند.

اتوبوس

مسافرت با اتوبوس در اسپانیا به مراتب ارزان تر از مسافرت با قطار می باشد. ده ها شرکت وابسته به بخش خصوصی راه های متفاوت دور و نزدیک را پوشش می دهند.

اتوموبیل

اسپانیا صاحب یک شبکه گسترده و توسعه یافته از اتوبان هاییست که شهر های اصلی این کشور را به هم متصل می کند. تقریبا تمامی اتوبان های اصلی این کشور به مادرید منتهی میشوند. معمولا جاده های عوارضی جایگزین نیز وجود دارند که هم خلوت تر هستند هم با کیفیت تر میباشند. هزینه عوارضی هم چندان زیاد نیست. راه های ارتباطی زیادی در اسپانیا وجود دارد که این کشو ر را به کشور های همسایه خود یعنی فرانسه و پرتغال متصل می کند. سرعت مجاز در این اتوبان ها 120 کیلومتر در ساعت می باشد .

قطار

اپراتور راه آهن ملی اسپانیا را رنفه (RENFE) می نامند .رنفه معمولا آفرهای خاصی را ارائه میدهد که میتواند مسافرت شما را به دور اسپانیا ارزانتر تمام کند. برای مثال برخی اوقات در روزهایی که معمولا تعطیل نمی باشند شما می توانید سفر خود را با 50 درصد تخفیف انجام دهید. همچنین با کارت جوانان تخفیفاتی برای افراد بین 12 تا 25 سال سن ارائه می شود.

شما به عنوان یک توریست میتوانید کارت مختص افراد توریست و غیر مقیم در اسپانیا را رزرو کنید تا برای مدتی معین بطور نا محدود برای مسافرت از این کارت استفاده نمایید. مناطق بزرگ شهر در اسپانیا توسط سرکانیاس (cercanias) سرویس دهی می شوند . 

خطوط هوایی 

تقریبا تمامی فرودگاه ها در شهرهای بزرگ اسپانیا پروازهای بین المللی را سرویس دهی می کنند. باراخاس فرودگاه بین المللی مادرید در 13 کیلومتری  شمالی شرقی مرکز مادرید واقع شده و یکی از شلوغ ترین فرودگاه های اسپانیا و یکی از شلوغ ترین مراکز در کل قاره اروپا می باشد .

 دومین فرودگاه بزرگ بین المللی  هواپیمایی در اسپانیا بارسلونا می باشد. طیف گسترده ای از حمل و نقل های هوایی ارائه شده در پرواز های داخلی به این دو فرودگاه بزرگ متصل می باشند 

لنج یا کشتی های کوچک

بنادر اسپانیا به طور منظم بوسیله لنج های مناسب به مسافرین و خودروها برای رسیدن به مقاصد زیادی خدمات رسانی می کنند. بیلبائو و سانتانتدر در شمالی ترین قسمت اسپانیا راه های ارتباطی به انگلستان از طریق پورتسموس و پلایموس می باشند. از طریق دنییا، والنسیا و بارسلونا می توانید به جزایر بالئاریس برسید. همچنین از طریق بارسلونا می توانید به چیویتاوکیا، جنوا، و لیوورنو در ایتالیا بروید .

حمل و نقل شهری

شهر های اسپانیا عموما در حمل و نقل عمومی شهری سیستم بسیار خوبی دارند. بیشتر مناطق شهری اتوبوس های کارآمد و شبکه ریلی به مناطق حومه شهردارند که دسترسی  به اطراف را راحت و آسان کرده است. شهرهای مادرید، بارسلونا، والنسیا و بیلبائو خطوط حمل و نقل زیر زمینی دارند که راه های دسترسی به اطراف را بسیار سریعتر و راحت تر کرده اند. دفاتر حمل و نقل عمومی  طیف گسترده ای از راه های عبور و نقشه های توضیحی حمل و نقل را که سیستم حمل و نقل را با جزئیات تشریح می کنند در هر یک از شهر ها  ارائه می کنند .

آغاز یک کسب و کار در اسپانیا

اخذ اقامت اسپانیا

ثبت شرکت در اسپانیا

درخواست اقامت یونان با اثبات تمکن مالی ودرآمد

 
جهت مشاوره حضوری با کارشناسان ما در تماس باشید.

Spain has a very good transportation system and is an important zone for both European and American countries. You can easily visit different places in Spain by using high-ways, planes, buses, etc. 

Bus:

If you travel in Spain by bus, it will be much cheaper than using trains. There are many companies that offer intercity bus service.

Automobile:

Spain has a very good network of superhighways. Most important superhighways in Spain lead to Madrid. There are also some autobahns that connect Spain to Portugal or France. The limited speed in most autobahns is 120 km/h.

Renfe is the state-owned company which operates freight and passenger trains. Renfe sometimes launches good offers with which you can travel around Spain with low cost. Young people between 12 and 25 can travel with a special card which brings 50 percent discount.

A special card for tourists is provided which let them to travel by train unlimitedly. Cercanías provides the commuter rail systems of Spain's major metropolitan areas.

Airway:

Most big cities in Spain have international airports. Barajas Airport located in northeast of Madrid is one of the biggest airports in Europe and the biggest one in Spain. Barcelona Airport is in the second rank. The airway between these two cities is very crowded.  Tourists who travel to in Spain by airplane can use many offers and travel in a cheap way

Yachts and Catamarans:

There are many harbors in Spain from which you can move to your destination by yachts. From Bilbao and Santander you can go to UK. From Valencia, Denia, and Bracelona you can move to Balearic Islands. From Barcelona you can also move to Genoa and Livorno in Italy.  

 
خرید ملک در اسپانیا و اخذ اقامت

آب و هوا در اسپانیا

بیمه در اسپانیا

 

 

 

 

Last modification: چهارشنبه 24 مرداد 1397