برترین دانشگاه های کشور های اروپایی

  فرصت تحصیل دربرترین دانشگاه های کشور های اروپایی

 

تحصیل در یونان

در اغلب رشته ها و مقاطع به صورت رایگان است و دروس به دو زبان یونانی و انگلیسی ارائه می شود. بنابراین زبان تحصیل در کشوریونان به انگلیسی و یونانی می باشد، از این رو کشور یونان مقصد بسیاری از افراد جهت ادامه تحصیل در دانشگاه معتبر و پیشرفته می باشد. راه های مهاجرت به یونان از طریق اخذ ویزای کار در یونان ، سرمایه گذاری، کار و تحصیل در یونان می باشد، بنابراین اخذ اقامت یوناناز طریق سرمایه گذاری ، کار و تحصیل صورت می پذیرد. همکاران و وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی نصرجاوید ویرا   راهنمای شما عزیزان در جهت اخذ ویزای تحصیلی یونان می باشند.

 


 

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در یونان

آموزش عالی در کشور یونان شامل تحصیلات دانشگاهی و تحصیلات فنی می شود. تحصیلات دانشگاهی توسط دانشگاه ها ، دانشگاه آزاد، مدارس پلی تکنیک و مراکز عالی هنرهای زیبا ارائه می شود. تحصیلات فنی توسط مراکز آموزش عالی فنی نیز ارائه می شوند. در کشور یونان برخی از رشته ها در آموزشگاه ها ارائه میشود و نیازی به تحصیلات دانشگاهی ندارند که شامل رشته هایی همچون گردشگری ، هنر ، مذهب ، ارتش ، نیروی دریایی و نظم عمومی میباشد.

از شرایط اعزام دانشجو این است که هزینه تحصیل در یونان به صورت تقریباً رایگان می باشد و با توجه به انتخاب دانشجو و رشته مورد نظر دروس به زبان یونانی یا انگلیسی تدریس می شوند. لذا تحصیل در یونان به زبان انگلیسی مقدور می باشد. دانشگاه های پزشکی در یونان از معتبرترین و پرطرفدارترین دانشگاه ها در سطح جهان است و دانشجویان پس از فارغ التحصیلی به راحتی می توانند در تمامی کشورهای جهان مشغول به کار شوند یا تحصیل پزشکی ودندانپزشکی در یونان را به صورت تخصصی تکمیل نمایند. در کشور یونان 22 دانشگاه وجود دارد و رشته هایی همچون علوم انسانی، دندانپزشکی، داروسازی،وکالت، معماری، فیزیک، شیمی و را ارائه می دهند.

هر مقطع تحصیلی در دانشگاه های یونان حدود4 سال به طول می انجامد البته در برخی رشته های خاص مانند پزشکی ممکن است حدود 5 یا 6 سال زمان ببرد. سال تحصیلی در یونان از اوایل ماه سپتامبر تا اواخر ماه آگوست می باشد. هر سال تحصیلی از 2 ترم تشکیل شده و هر ترم شامل 13 هفته تحصیلی و شرکت در کلاس می شود و 3 هفته جهت برگذاری امتحانات می باشد. یکی از مهم ترین دانشگاه های یونان دانشگاه آتن است اما دانشگاه های تسالونیکی، کرت و تراکیس نیز از اهمیت و اعتبار بالایی برخوردارند.

کشور یونان شامل 15 مرکز آموزش عالی فنی است که دوره تحصیل در این مراکز حدود 4 سال است که هر سال شامل 8 ترم می شود. دانشجویان در ترم آخر میبایست در امتحانات مربوط به رشته تحصیلی خود شرکت کرده و در صورت قبولی به دانشجویان مدرک فارغ التحصیلی داده می شود. بنابراین فرد برای ادامه تحصیل میبایست شرایط اخذ پذیرش در این دانشگاه ها را داشته باشد.در مراکز آموزش عالی یونان رشته هایی همچون: هنرهای گرافیکی، صنایع کشاورزی، بهداشت و رفاه، صنایع غذایی و ارائه می شود. تحصیل در یونان در تمامی مقاطع به صورت تقریباً رایگان می باشد البته در برخی از رشته های فوق لیسانس و در دانشگاه های خصوصی دانشجو موظف به پرداخت شهریه دانشگاه می باشد. نکته قابل توجه این است که هزینه زندگی دانشجویی در یونان با توجه به مکان زندگی متغیر است.

 


 

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در کشوریونان

مقطع لیسانس در دانشگاه های یونان معمولا 3 تا 4 سال به طول می انجامد که تحصیل در این مقطع به صورت رایگان است و دانشجویان از خدمات درمانی رایگان نیز بهره مند می شوند.تحصیل در کشور یونان در مقطع فوق لیسانس 2 سال به طول می انجامد. در این دوره سعی بر بالا بردن اطلاعات تخصصی دانشجو در رشته تحصیلی می باشد. زبان تحصیل در این مقطع اغلب یونانی است اما برخی از رشته ها به زبان انگلیسی نیز ارائه می شود. یکی از شروط پذیرش در این مقطع داشتن حداقل یک مدرک زبان انگلیسی یا یونانی می باشد. آن دسته از متقاضیانی که خواهان ادامه تحصیل در یونان هستند میبایست مدرک زبان انگلیسی خود را دریافت کنند زیرا تحصیل در یونان بدون مدرک زبان امکان پذیر نمی باشد بنابراین افراد می توانند با شرکت در کلاس های آموزشی موسسه توسعه گران مهر در مدت زمانی کوتاه مدرک زبان خود را اخذ نمایند. برای دانشجویانی که مدرک زبان یونانی ندارد در صورت نیاز در دانشگاه های یونان دوره های یکساله آموزش زبان یونانی برگذار می شود.

 


 

شرایط تحصیل در مقطع دکترا PHD یونان

مقطع دکترا در دانشگاه های یونان حدود 3 سال به طول می انجامد و دانشجویان در این مقطع تحصیلی میبایست یک موضوع برای پایان نامه خود ارائه دهند و روع موضوع ارائه شده تحقیق کنند و در پایان دوره پایان نامه خود را تحویل داده و از آن دفاع کنند.در بسیاری از کشورها تولد عامل اصلی اخذ تابعیت نیست ولیکن از موارد تاثیر گذار محسوب می شود. نکته قابل توجه این است که اگر شما یک فرد خارجی باشید و فرزند شما در یونان به دنیا بیاید شما مقیم دائم یونان محسوب نمی شوید و اقامت در یونان از طریق تولد فرزند دائم نمی باشد.

 


 

دانشگاه های معتبر یونان

در اینجا به چند دانشگاه معتبر کشور یونان اشاره می کنیم

 

 

دانشگاه یونان مرکزی

دانشگاه یونان مرکزی  

دانشگاه یونان مرکزی 


  دانشگاه ملی Kapodistrian آتن

   


دانشگاه فنی ملی آتن

دانشگاه فنی ملی آتندانشگاه فنی ملی آتن 

 


 University of patras

دانشگاه پاتراسدانشگاه پاتراس

دانشگاه پاتراس

 


 

دانشگاه یانینا

سالن اجتماعات

 


دانشگاه کرت

دانشگاه کرت


دانشگاه پیرائوس

دانشگاه پیرائوس


دانشگاه اژه

دانشگاه اژه

دانشگاه اژه


دانشگاه یونان مرکزی 


مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی یونان 

  • گواهی عدم سوء پیشین
  • ریز نمرات تحصیلی
  • آخرین مدرک تحصیلی
  • گواهی سلامت
  • اثبات پشتوانه مالی
  • پاسپورت و شناسنامه متقاضی
  • مدارک شغلی ( درصورتیکه شامل متقاضی شود)

#اقامت اروپا بدون شرایط حضور مستمر #اقامت قانونیبرای کسب اطلاعات بیشتر روی لینک های زیر کلیک فرمایید

👈 مرجع اطلاعات کامل کشور یونان👉

 

موسسه مشاوره بین المللی نصر جاوید ویرا  

با دارا بودن تیم متخصص و حرفه ای در این زمینه در حال حاضر به عنوان معتبرترین وقدیمی ترین مجموعه در ایران و بدون واسطه به صورت تخصصی در
کوتاه ترین زمان ممکن به صورت کاملا تضمینی برای هموطنان عزیز خدمت رسانی می نماید.