سریعترین روش اخذ اقامت کشور پرتغال

 

آیا تا به حال به اخذ اقامت آسان کشور" پرتغال" فکر کرده اید ؟  

پرتغال

 

پُرتغال کشوری در جنوب غربی اروپا است. پایتخت آن لیسبون و زبان رسمی آن پرتغالی است که از شاخهٔ زبان‌های رومی‌تبار است.

جمعیت این کشور ۱۰٫۵ میلیون نفر و واحد پول آن یورو است. این کشور از اعضای اتحادیه اروپا و ناتو است و شیوه حکومتی آن جمهوری پارلمانی است. پرتغال جزء کشورهای توسعه‌یافته به‌شمار می‌آید. دین مردم این کشور مسیحیت از شاخه کاتولیک رومی است.

پرتغال غربی‌ترین کشور سرزمین اصلی اروپاست و خاک پرتغال به همراه تنها همسایه خود اسپانیا شبه‌جزیره ایبری را تشکیل می‌دهد. پرتغال از سوی غرب به اقیانوس اطلس محدود شده‌است و دو مجمع‌الجزایر آزور و مادیرا واقع در این اقیانوس نیز جزء خاک پرتغال هستند.

کشور پرتغال دو منطقه کلان‌شهری عمده دارد که یکی کلان‌شهر لسیبون در جنوب و دیگری کلان‌شهر پورتو در شمال است. نام کامل پورتو، پورتو-کاله بوده‌است که به معنی بندر کال‌ها (نام قومی سلتی) است و نام پرتغال نیز تلفظی از نام پورتوکاله‌ است. مناطق پورتو و لیسبون از قدیم با یکدیگر در رقابت بوده‌اند.

در دوران باستان ساکنان سرزمین کنونی پرتغال را اقوام سلتی گالاسی و لوسیتانی تشکیل می‌دادند و این منطقه بعداً بخشی از امپراتوری روم شد و سپس قبایل گوناگون ژرمن نیز به این سرزمین آمدند. ناحیه پرتغال در سده هشتم میلادی به تصرف مسلمانان موری (مراکشی) درآمد ولی شهسواران مسیحی بعداً مسلمانان را از این منطقه راندند. زبان پرتغالی امروزه به زبان لاتینی رومی‌ها بیش از سایر زبان‌های اروپایی شباهت دارد.

پرتغال در سال ۱۱۳۹ میلادی اعلام پادشاهی مستقل کرد. گرچه امپراتوری بزرگی که با کوشش دریانوردان پرتغالی به وجود آمده بود بعداً روی به افول نهاد، آنچه هنوز برجای مانده به حدی است که امروزه دولت پرتغال سومین کشور بزرگ مستعمراتی جهان به‌شمار می‌رود.

روزگاری حکومت استعماری پرتغال شامل برزیل، گینه بیسائو، موزامبیک در آفریقا، تیمور شرقی و بخش‌هایی از قلمرو هند بود. در دهه ۱۹۶۰ میلادی، به دنبال استقلال بسیاری از کشورهای آفریقایی که پیش از آن مستعمرهٔ سایر قدرت‌های استعماری بودند، پرتغال با نگرانی، بخش‌های استعماری را بخش‌های جدایی‌ناپذیر خود دانست به این ترتیب، بسیاری از این مناطق در حدود پانزده سال برای کسب آزادی و استقلال مبارزه کردند و سرانجام، در سال ۱۹۷۴ این امر به سقوط نظام دیکتاتوری و فاشیستی پرتغال منجر شد. یک سال بعد، کشورهای تحت سلطه و استعمار پرتغال، البته به جز ماکائو، صاحب استقلال شدند.

سیب زمینی، گوجه فرنگی، زیتون، انگور، و لبنیات از فراورده‌های کشاورزی پرتغال و پارچه و کفش، کاغذ، پالایش نفت، پلاستیک، سفالگری، و مشروبات از تولیدات آن است.

پرتغال کشوری است کوچک که در حاشیه غربی شبه جزیرهٔ ایبری یعنی پایین‌ترین بخش جنوب غربی اروپا قرار دارد. این سرزمین را می‌توان دنباله فلات مرتفع مرکزی اسپانیا دانست که هرچه به طرف دریا پیش می‌رود، ارتفاعش کم و کمتر می‌شود. سواحل غربی و جنوبی آن را اقیانوس اطلس فرا گرفته و در شرق آن کشور اسپانیا قرار دارد.پرتغال از مشرق و شمال به اسپانیا محدود است. هیچ‌گونه مرز طبیعی عمده‌ای بین دو کشور وجود ندارد. مساحت پرتغال ۹۱۷۲۰ کیلومتر مربع است. طول این کشور، از شمال به جنوب، ۶۳۰ کیلومتر و حداکثر عرضش ۲۱۷ کیلومتر است. طول خطوط ساحلی آن، در مغرب از رود مرزی مینیو در شمال تا تخته‌سنگ‌های ساحلی و پرتگاه‌های مرتفع دماغه سنن وینسنت ۶۴۰ کیلومتر است، و در جبهه جنوبی، از این دماغه تا دهانه رود گوادیانا ۱۶۰ کیلومتراست. کلیه بندرگاه‌های عمده در مغرب کشور قرار دارند.

جزایر مادیرا و آزور در اقیانوس اطلس به ترتیب حدود ۱۰۰۰ کیلومتر و ۱۲۰۰ کیلومتر در سمت جنوب غربی سرزمین اصلی جای دارد. رودهای مهم پرتغال، تاگوس (ریو تژو)، دورو، و گوادیانا و بلندترین نقطه سرزمین اصلی قله استرلا با ۱۹۹۳ متر ارتفاع است. پرتغال آب و هوایی معتدل دارد که در شمال مرطوب‌تر و در جنوب و نواحی دور از دریا خشک‌تر و گرم‌تر است.

در پس جلگه‌ای ساحلی در شمال رود تاگوس ناحیه مرتفعی قرار دارد که در مرکز آن رشته‌کوه اصلی کشور یعنی سرا دا استرالا قرار دارد و فلاتی عریض در شمال شرق ادامه گسل مسستای اسپانیا است. در جنوب رود تاگوس زمین پست پرفرازونشیبی وجود دارد.

بیشتر رشته‌کوه‌های پرتغال در شمال رود تاگوس ممتد است. این رشته‌کوه‌ها را می‌توان امتداد کوه‌های پیرنه دانست که از اسپانیا بدانجا کشیده شده‌اند. بر ارتفاعات همین رشته‌ها است که روزگاری قبایل سلتی ایبری ـ لوسیتانی‌ها ـ دژها و استحکاماتی بنا نهادند و گله‌های بز و گوسفند خود را در آن می‌چرانیدند و در عین حال با هم دست و پنجه نرم می‌کردند. در نواحی مرکزی تپه‌هایی وجود دارد پوشیده از جنگل‌های کاج، که در سده‌های گذشته برای متوقف ساختن توده‌های ریگ روان کاشته شده‌است. از این جنگل‌ها استفاده‌های دیگری هم می‌شود، و آن تهیه الوار برای ساختن کشتی‌هایی است که در کارخانجات کشتی‌سازی اوپورتو و لیسبون ساخته می‌شود.

عمده‌ترین رودهای پرتغال رود تاگوس و رود دوئرو می‌باشند که هر دو از خاک اسپانیا سرچشمه می‌گیرند. تاگوس در دشت حاصلخیزی جاری است که محل پرورش دام است (بیشتر گاوهایی که برای مسابقات گاوبازی آماده می‌شوند، از این دشت است). لیسبون بزرگترین شهر پرتغال و پایتخت آن، نزدیک دهانه این رود قرار دارد.

دوئرو رودی است پرجوش و خروش که در دره‌های عمیق جریان یافته و تاکستان‌های نواحی کوهستانی اوپورتو را که دومین شهر بزرگ پرتغال است مشروب می‌سازد. قایق‌های موسوم به رابلوس با بادبان‌های سیاه یا قهوه‌ای، در تمام ساعات روز در شاخه‌های این رود رفت‌وآمد می‌کنند.

شهر لیسبون، پایتخت، بیش‌ترین ثروت کشور پرتغال را در خود ذخیره کرده و از شهرهای مهم اتحادیهٔ اروپا به‌شمار می‌آید؛ به‌طوری که ۴۵ درصد از کل تولیدات کشور به این ناحیه

اختصاص دارد. شهر لیسبون قطب سیاسی پرتغال بوده و دولت این کشور در این شهر مستقر شده‌است.

 

مردم پرتغال

رفتار مردم پرتغال مهربان و دوستانه است و صرف نظر از ملیت توریست ها به آنان خوشامد می گویند. در واقع مردم از سراسر جهان به پرتغال می روند و از آنجایی که این کشور در غربی ترین قسمت اروپا واقع شده، نقطه ورود به منطقه شنگن است. بخش بزرگی از جمعیت پرتغال به زبان های خارجی بویژه انگلیسی صحبت می کنند.

وضعیت سیاسی پرتغال

پرتغال کشوری دمکراتیک است و رئیس جمهور، قدرتمندترین شخصیت کشور است که برای مدت 5 سال انتخاب می شود. رئیس دولت، نخست وزیر این کشور است.

آب و هوای پرتغال

زمستان های پرتغال ملایم و تابستان های آن گرم و خشک هستند. تعداد ساعات آفتابی در سال 3300 ساعت در جنوب و 1600 ساعت در شمال پرتغال است که این کشور را به یکی از آفتابی ترین کشورهای اروپا تبدیل کرده است.

 • پرتغال در قسمت شمال آب و هوایی گرم، معتدل و دریایی دارد و در جنوب آب و هوایی مدیترانه ای با زمستانی مرطوب.

 • پرتغال یکی از گرم ترین کشورهای اروپا است.

 • در طول تابستان، نسیم دریایی باطراوتی در این کشور می وزد که وضعیت بسیار مطلوبی ایجاد می کند.

 • متوسط دما 8 الی 14 درجه در زمستان و 17 الی 28 درجه در تابستان است.

 • متوسط بارش سالیانه 500 الی 1000 میلی متر است.

جمعیت و مساحت پرتغال

 • مساحت پرتغال 92.212 کیلومتر مربع و جمعیت آن حدود 10.7 میلیون نفر است.

 • لیسبون و پورتو پر جمعیت ترین شهرهای ساحلی پرتغال هستند.

 • زبان رسمی این کشور پرتغالی است اما عده زیادی از مردم به انگلیسی نیز صحبت می کنند.

اقتصاد پرتغال

 • پرتغال کشوری است با اقتصاد و کشاورزی مدرن.

 • جنگلداری نیز نقش اقتصادی مهمی در این کشور دارد.

 • مسافرت و توریسم بسیار مهم هستند.

زیرساخت های کشور پرتغال

 • پرتغال دارای یکی از توسعه یافته ترین شبکه های جاده ای در اروپا است.

 • شبکه راه آهن این کشور 2843 کیلومتر طول دارد.

 • 6 فرودگاه و 10 بندر اصلی در این کشور وجود دارند.

کیفیت بالای زندگی در پرتغال

در سال 2016، بر طبق "نظرسنجی کیفیت زندگی در جهان 2016"، لیسبون به عنوان یکی از 42 شهر دنیا با بهترین سطح کیفی زندگی انتخاب شد.

تحصیلات: آموزش عالی در پرتغال

 • بیش از 300 موسسه آموزش عالی شامل:

 • دانشگاه ها (7 دانشگاه در لیست 1000 دانشگاه برتر جهان)

 • موسسات پلی تکنیک (دولتی و خصوصی)

 • آکادمی نظامی و پلیس

 • دانشگاه های معروف پرتغال:

 • دانشگاه لیسبون

 • دانشگاه پورتو

 • دانشگاه Coimbra

 • دانشگاه  Minho

 • دانشگاه Aveiro

 • دانشگاه Beira Interior

 • دانشگاه پلی تکنیک لیسبون و پورتو

 • دانشگاه کاتولیکای پرتغال (لیسبون، پورتو و براگا)

مدارس بین المللی در پرتغال

در پرتغال سیستم آموزشی دولتی و خصوصی سطح بالایی در دسترس مردم قرار دارد که فرصت یادگیری سومین زبان رایج اروپایی در جهان را در اختیار آنان قرار می دهد و پلی بین کشورهای پرتغالی زبان مانند برزیل و برخی ملل آفریقایی از جمله موزامبیک برقرار می کند.

اگر در جستجوی اطلاعات با هدف مهاجرت به پرتغال هستید و به دنبال محیطی بین المللی برای تحصیل فرزندانتان پس از اخذ اقامت پرتغال هستید، باید بدانید که مدارس بین المللی در سراسر پرتغال وجود دارند و دانش آموزان پرتغالی و خارجی در این مراکز آموزشی مشغول به تحصیل هستند. دانش آموزان در این مدارس می توانند در برنامه های آموزشی بین المللی مانند دیپلم های International Baccalaureate و British GCSE and GCE تحصیل کنند.

I.B.: International Baccalaureate

GCSE: General Certificate of Secondary Education

 GCE: General Certificate of Education

خدمات بهداشتی و درمانی در پرتغال

سیستم خدمات بهداشتی و درمانی پرتغال از کیفیتی بالا برخوردار است و بیمارستان های دولتی و مراکز بهداشتی، خدمات درمانی رایگان به بیماران ارائه می کنند.

در پرتغال ارائه خدمات بهداشتی و درمانی رسمی به مردم از طریق "خدمات بهداشت ملی" صورت می گیرد. علاوه بر این سرویس عمومی، مراکز درمانی و متخصصان خصوصی نیز در دسترس عموم قرار دارند. شبکه بیمارستانی پرتغال از واحدهای مدرن و مجهز تشکیل شده که در سراسر کشور وجود دارند و با شرکت های بیمه بین المللی عمده در ارتباط هستند. جهت رفاه حال بیماران خارجی، بیمارستان ها اقدام به ارائه خدمات مراقبتی و نظارتی شخصی به بیماران نموده اند و از زبان انگلیسی برای ارتباط با بیماران استفاده می کنند. در پرتغال یک سیستم اورژانس پزشکی یکپارچه نیز وجود دارد که ارائه خدمات درمانی سریع و مناسب به قربانیان حوادث یا اشخاصی که بطور ناگهانی دچار بیماری می شوند را ضمانت می کند.

سازمان بهداشت جهانی در گزارشی درباره وضعیت بهداشت کشورهای جهان، سیستم بهداشت پرتغال را در رتبه 12 لیست رده بندی قرار داده است.

مراکز درمانی پرتغال

اگر نیاز به استفاده از خدمات بهداشت ملی دارید، می توانید به نزدیک ترین مرکز بهداشتی مراجعه کرده و از خدمات پزشکی بهره مند شوید. در شرایط اورژانسی، می توانید از خدمات سوانح بیمارستان ها استفاده نمایید (ضربه های جدی، مسمومیت، سوختگی، حملات قلبی، ترومبوز، مشکلات تنفسی و غیره)

در شرایط اورژانسی می توانید با شماره اورژانس اروپا 112 تماس بگیرید. یک شماره تماس نیز برای دریافت راهنمایی و کمک درباره مسایل درمانی وجود دارد:

Linha Saúde 24 – 808242424

لطفا به نکات زیر توجه فرمایید:

 • اگر تبعه یکی از 28 کشور اتحادیه اروپا، ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ یا سوییس هستید، برای استفاده از خدمات درمانی رایگان یا ارزان در پرتغال باید کارت بیمه درمانی اروپا و پاسپورت یا مدرک شناسایی خود را ارائه نمایید.

 • اتباع خارجی که دارای مجوز اقامت پرتغال هستند، باید در یک مرکز بهداشتی ثبت نام شوند و با ارائه مجوز اقامت خود به این مرکز بهداشتی، کارت کاربری دریافت نمایند.

در صورت نیاز به مراجعه به بیمارستان، می توانید از "شبکه ملی واحدها" که به "خدمات بهداشت ملی" تعلق دارد، استفاده کنید. اگر بیمه درمانی خصوصی دارید، باید بررسی کنید که شرکت بیمه شما با بیمارستان های خصوصی خارج از حوزه خدمات عمومی قرارداد دارد یا خیر.

بازار رقابتی املاک پرتغال

اگر به دلایل بیشتری برای تصمیم گیری درباره مهاجرت به پرتغال و اخذ اقامت پرتغال نیاز دارید، باید بدانید که تنوع املاک پرتغال بسیار زیاد است و می توانید از بازار املاک جذاب و رقابتی این کشور، ملک مورد نظر خود را بیابید.

پرتغال به دلیل کیفیت بالای آثار معماران خود در جهان معروف است. اثبات این امر نیز دو جایزه Pritzker است که به معماران پرتغالی Eduardo Souto Mouta و Álvaro Siza Vieira اهدا شده است. به علاوه، قیمت های فوق العاده جذاب، املاک پرتغال را به یک بخش رقابتی و قابل اعتماد بازار تبدیل نموده است.

طی بیست سال گذشته، املاک پرتغال دستخوش توسعه عظیمی گشته که این مساله مدیون ثبات رو به افزایش کیفیت ساخت و تغییر در قدرت خرید متقاضیان این بازار است.

بازار املاک پرتغال پناهگاهی امن برای سرمایه گذاری بومی و خارجی است و هیچ مدرکی دال بر وجود حباب املاک در پرتغال وجود ندارد. این حقیقت نشان دهنده شرایط رقابتی برای سرمایه گذاری در بازار املاک این کشور است.

هنگام مقایسه قیمت متوسط املاک در شهرهای عمده اروپا (املاکی با مساحت حدود 120 متر مربع)، پرتغال در رتبه بیست و ششم در میان 38 مکان در اروپا قرار دارد که نشان می دهد قیمت املاک پرتغالبسیار پایین تر از قیمت های اروپای غربی است.

بانک جهانی طی گزارشی پرتغال را در رده بیست و سوم در میان 189 اقتصاد جهان رتبه بندی نموده که این رتبه مربوط به سهولت انجام کسب و کار و وجود یک چارچوب قانونی مناسب جهت ایجاد و اداره شرکت ها است.

قوانین مالیاتی

پرتغال یکی از بهترین کشورها برای خرید خانه است زیرا قوانین مالیاتی واضح و شفافی دارد و تسهیلاتی برای اخذ مجوز اقامت به عنوان بخشی از قوانین جدید که برای سرمایه گذاران خارجی جذاب تر هستند، به آنان ارائه می کند.

پرتغال همچنین یک نظام مالیاتی ویژه برای مقیمان غیر ساکن این کشور دارد که با هدف جذب سرمایه گذاران خارجی از طریق نرخ های مالیات بر درآمد بسیار مطلوب طراحی شده است.

زمان کار خدمات اصلی در پرتغال

چنانچه قصد مهاجرت به پرتغال دارید، بهتر است از ساعات کاری خدمات اصلی در این کشور آگاه باشید تا با عادات زندگی مردم پرتغال آشنا شوید و فعالیت های روزمره خود را بر اساس قوانین زندگی در پرتغال برنامه ریزی نمایید.

بانک های پرتغال

بانک های پرتغال از 8:30 صبح الی 3 بعد از ظهر در روزهای کاری باز هستند. یک شبکه ملی دستگاه های خودپرداز (ATM) به نام MB در پرتغال وجود دارد که می توانید طی 24 ساعت شبانه روز از آن پول نقد دریافت کنید.

ادارات پست پرتغال

بطور کلی دفاتر پستی پرتغال از دوشنبه تا جمعه از ساعت 9 صبح الی 6 بعد از ظهر مشغول به کار هستند. اداره مرکزی پست و اداره پست فرودگاه ساعات کاری طولانی تری دارند و ممکن است در روزهای شنبه و حتی در برخی موارد در روزهای یک شنبه نیز باز باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به آدرس زیر مراجعه فرمایید:

www.ctt.pt

داروخانه های پرتغال

داروخانه های پرتغال در روزهای کاری از 9 صبح الی 7 بعد از ظهر باز هستند. البته بعضی از آنها بین ساعات 1 تا 3 بعد از ظهر برای صرف نهار بسته هستند. در روزهای شنبه نیز داروخانه ها از 9 صبح تا 1 بعد از ظهر مشغول به کار هستند. داروخانه هایی که در طول شب باز هستند، با یک صلیب سبز رنگ نورانی بر روی تابلوی خود جلب توجه می کنند و بر روی درب داروخانه اطلاعات مربوط به نزدیک ترین داروخانه هایی که شب ها باز هستند، نمایش داده می شود.

فروشگاه های پرتغال

فروشگاه های پرتغال از دوشنبه الی جمعه بین ساعات 9 تا 10 صبح شروع به کار کرده و شنبه و یکشنبه در ساعت 7 بعد از ظهر به کار خود پایان می دهند. مراکز خرید ساعات طولانی تری باز هستند و معمولا تمام روزهای هفته از 10 صبح تا نیمه شب مشغول به کارند. در این مراکز خرید می توانید فروشگاه هایی با برندهای معروف بین المللی بیابید اما کالاهای پرتغالی معمولا در خیابان های شهرها به ویژه در محله های تاریخی یافت می شوند.

شماره تماس مراکز مهم و امنیتی در پرتغال

لیست اطلاعات تماس مفید برای استفاده در داخل کشور پرتغال در رابطه با خدمات امنیتی، کارت های اعتباری، ادارات پست و مراکز ارتباطی:

موارد امنیتی:

پلیس امنیت عمومی (PSP)

www.psp.pt

 

گارد ملی ریاست جمهوری (GNR)

www.gnr.pt

 

GNR Ponta Delgada

تلفن:

296 306 580

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

ویزای طلایی پرتغال

Portugal Golden Visa

برنامه‌ی ویزای طلایی پرتغال روشی سریع برای دریافت اقامت دائم پرتغال از طریق سرمایه‌گذاری است. افرادی که ملیتی خارج از اتحادیه‌ی اروپا دارند تنها با سرمایه‌گذاری در یک زمینه‌ی تجاری یا حتی غیرتجاری می‌توانند برای خود و افراد خانواده اقامت پرتغال را دریافت کنند. فرآیند ویزای طلایی پرتغال بسیار آسان و روشن بوده و با حداقل مدت‌زمان لازم برای حضور سالیانه در این کشور یکی از جذاب‌ترین روش‌های دریافت اقامت پرتغال است. موسسه نصرجاوید ویرا به متقاضیان گرامی که قصد مهاجرت و دریافت اقامت پرتغال را دارند کمک می‌کند تا این مسیر را از طریق درخواست ویزای طلایی پرتغال به ساده‌ترین و کم‌هزینه‌ترین شکل ممکن طی کنند. در ادامه، اطلاعاتی که برای اقدام به دریافت ویزای طلایی موردنیاز است ارائه شده و متقاضیان گرامی می‌توانند با مطالعه‌ی فهرست مدارک ضروری و هزینه‌های قانونی انتخابی دقیق و آینده‌نگرانه داشته باشند.

 

 

درخواست اولیه برای ویزایی که منجر به درخواست و صدور کارت اقامت می‌شود باید همراه با مدارک زیر ارائه شود

 

مدارک موردنیاز

فرم درخواست آنلاین

پاسپورت معتبر

 • اصل و تصویر برابر اصل شناسنامه و کارت ملی
 • دو قطعه عکس
 • درخواستی که نشان‌دهنده‌ی دلایل زندگی در پرتغال باشد
 • مدارک نشان‌دهنده‌ی منابع مالی (مثلاً تمکن و ریزحساب بانکی)؛ توجه داشته باشید که هرچه مدارک مالی قوی‌تر باشد، شانس دریافت ویزا بیشتر خواهد بود
 • مدارک اقامت در پرتغال که در مرحله‌ی اول می‌تواند شامل رزرو هتل یا دعوت‌نامه از شخص یا اشخاص مقیم پرتغال باشد که محل اقامت متقاضی را تضمین کنند
 • بیمه‌ی مسافرتی بین‌المللی
 • گواهی عدم سوءپیشینه (حداکثر برای ۹۰ روز معتبر است)
 • مدارک سرمایه‌گذاری
 • اظهارنامه‌ی مالیاتی

پس از ارائه‌ی تمامی مدارک فوق، سفارت ۳۰ تا ۶۰ روز زمان دارد تا درباره‌ی پرونده تصمیم‌گیری کند

 

اطلاعات و مدارک تکمیلی

 • تصویر صفحه‌ی اول پاسپورت
 • نوع سرمایه‌گذاری
 • تعداد متقاضیان و افراد خانواده (همراه با تصویر صفحه‌ی اول پاسپورت‌ها)
 • وضعیت تأهل
 • تاریخ ورود و خروج از کشور پرتغال و ارائه‌ی مدارک مربوط به سفر (مثلاً بلیت هواپیما)
 • آدرس پستی محل اقامت

 

این اطلاعات برای تکمیل مدارک شخصی و امضای قرارداد خرید و فروش (برای خرید املاک که رایج‌ترین شکل سرمایه‌گذاری‌ست) و همچنین زمان‌بندی تشخیص هویت و انگشت‌نگاری در اداره‌ی مهاجرت پرتغال مورد نیاز خواهند بود لازم به تأکید است که برخی مدارک تنها برای مدت‌زمان کوتاهی اعتبار دارند.

 • گواهی عدم سوءپیشینه ۳ ماه اعتبار دارد
 • نباید بیشتر از ۴۵ روز از صدور بیمه‌ی سلامت گذشته باشد
 • سایر مدارک حداکثر ۶ ماه اعتبار دارند

 

SEF تنها زمانی شروع به بررسی درخواست می‌کند که تمامی مدارک تکمیل و ارائه شده باشند، به همین دلیل سرمایه‌گذار باید اطمینان حاصل کند که تمامی مدارک وی معتبر هستند. ضروری‌ست که سرمایه‌گذاری توسط یک بانک پرتغالی انجام شود. SEF در صورت نیاز ممکن است مدارک و اطلاعات بیشتری برای بررسی درخواست کند. تمامی مناسبات با SEF باید با اطلاع قبلی حداقل ۱۰ روز پیش از موعد درخواست شود.

 

مدارک تکمیلی سرمایه گذاران

 • پاسپورت‌: تصویر تمامی صفحات که برابر اصل شده باشد
 • مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب بانکی در پرتغال
 • اصل مدارک درآمدی که مهر، امضا، و تاریخ داشته باشند
 • گواهی عدم سوء‌پیشینه که به تأیید وزارت امور خارجه رسیده باشد. همچنین، اگر متقاضی در کشور دیگری غیر از کشور خود بیشتر از یک سال اقامت داشته، باید از آن کشور نیز گواهی عدم سوءپیشینه ارائه دهد. این گواهی برای مدت ۳ ماه معتبر است
 • بیمه‌ی سلامتی که به نام سرمایه‌گذار صادر شده و برای یک سال در کشور پرتغال معتبر باشد. این بیمه باید حداکثر تا ۴۵ روز قبل از دریافت درخواست توسط اداره‌ی مهاجرت پرتغال صادر شود
 • مدارک سرمایه‌گذاری (مثلاً برای خرید ملک لازم است مدارکی چون تصویر برابر اصل سند ملکی خریداری شده، ضمانت خرید، یا قرارداد فروش با حداقل ۵۰۰ هزار یورو پیش پرداخت، پرینت حساب بانکی که حداقل نقل و انتقالات بین المللی را با حدود ۵۰۰ هزار یورو یا بیشتر نشان دهد، ثبت املاک در اداره‌ی مالیات، و مجوز رسمی املاک که نشان دهد سرمایه‌گذار تنها مالک آن است ارائه شوند

 

مدارک تکمیلی اعضای خانواده

 • پاسپورت‌: تصویر تمامی صفحات که برابر اصل شده باشد
 • گواهی عدم سوء‌پیشینه برای افراد بالای ۱۶ سال که به تأیید وزارت امور خارجه رسیده باشد. همچنین، اگر متقاضی در کشور دیگری غیر از کشور خود بیشتر از یک سال اقامت داشته، باید از آن کشور نیز گواهی عدم سوءپیشینه ارائه دهد. این گواهی برای مدت ۳ ماه معتبر است
 • بیمه‌ی سلامتی که به نام سرمایه‌گذار صادر شده و برای یک سال در کشور پرتغال معتبر باشد. این بیمه باید حداکثر تا ۴۵ روز قبل از دریافت درخواست توسط اداره‌ی مهاجرت پرتغال صادر شود
 • شناسنامه (در صورت تقاضای اقامت برای فرزندان) که حداکثر تا شش ماه قبل از دریافت درخواست توسط اداره‌ی مهاجرت پرتغال تأیید شده باشد
 • سند ازدواج (در صورت تقاضای اقامت برای همسر) که حداکثر تا شش ماه قبل از دریافت درخواست توسط اداره‌ی مهاجرت پرتغال تأیید شده باشد
 • مدارکی که نشان‌دهنده‌ی وابستگی اقتصادی فرزندان بالای ۱۸ سال باشد (در این مورد، سن سرمایه‌گذار باید کنتر از ۶۵ سال باشد)
 • مدارک تحصیلی در صورت درخواست اقامت برای فرزندان بالای ۱۸ سال
 • مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب بانکی در پرتغال
 • سایر مدارک مرتبط که بستگی به نوع سرمایه‌گذاری دارد

 

 شرایط دریافت Golden Visa

 

مشتریان محترم لازم است مراحل زیر را برای دریافت Golden Visa طی نمایند:

 

 • الف. افتتاح حساب بانکی
  • امضای قرارداد با نیلگام سفر
  • فراهم نمودن و تحویل مدارک کامل به‌صورت ترجمه‌شده
  • تأیید و معتبرسازی مدارک در سفارت پرتغال
  • حضور در سفارت پرتغال برای امضای وکالت‌نامه‌ی افتتاح حساب
 • ب. دریافت ویزای بلند‌مدت
  • تکمیل فرم درخواست ویزا
  • آماده‌سازی مدارک موردنیاز دریافت ویزای شنگن بلندمدت پرتغال
  • دریافت وقت سفارت
  • دریافت ویزا و سفر به پرتغال
 • ج. ورود به پرتغال و ادامه‌ی فرآیند با کمک وکلای نصرجاوید ویرا .
Last modification: پنج شنبه 12 مهر 1397