موسسه نصر جاوید ویرا
ویزای شینگن - نصرجاوید ویرا

اخذ ویزای شینگن

به منطقه ای در اروپا شینگن (Schengen) گفته میشود که 26 کشور برای رفت و آمد در این منطقه نیاز به ویزا یا سایر محدودیتهای مرزی ندارند و در واقع کشورهای این منطقه مانند یک کشور واحد به حساب می آیند.

البته اتباع خارجی سایر کشورها که خارج از این حوزه هستند برای ورود به این ناحیه با مقررات سخت گیرانه ای روبرو هستند و به همین خاطر ویزای شینگن اعتبار و ارزش بالایی در دنیا دارد.

در سال 1985 در لوکزامبورگ یک قرارداد بین المللی منعقد شد که براساس آن 22 کشور که عضو اتحادیه اروپا بودند و 4 کشور که عضو EFTA (انجمن تجارت آزاد اروپا) بودند با جمعیتی بالغ بر 420 میلیون نفر و مساحتی حدود 4.300.000 کیلومترمربع بعنوان یک مجموعه واحد عمل میکنند.

ویزای شنگن (Schengen Visa) شامل چه کشورهایی است؟

در حال حاضر 26 کشور عضو شینگن هستند. از این بین سه کشور نروژ، ایسلند و سوئیس با اینکه عضو اتحادیه اروپا نیستند ولی عضو این حوزه می باشند. همین طور بریتانیا و ایرلند که از اعضای اتحادیه اروپا می باشند ولی عضو شینگن نیستند.

البته اخیرا انگلستان از اتحادیه اروپا خارج شد و کشورهای دیگری همچون بلغارستان، رومانی و قبرس هم از کشورهای عضو شنگن می باشند.

کشورهای عضو این پیمان شامل کشورهای زیر هستند:

 1. اتریش
 2. آلمان
 3. مجارستان
 4. فرانسه
 5. پرتغال
 6. اسپانیا
 7. بلژیک
 8. اسلواکی
 9. لهستان
 10. ایتالیا
 11. سوئیس
 12. سوئد
 13. اسلوونی
 14. هلند
 15. یونان
 16. نروژ
 17. دانمارک
 18. فنلاند
 19. ایسلند
 20. جمهوری چک
 21. لاتویا
 22. استونی
 23. لیتوانی
 24. لوکزامبورگ
 25. مالت
 26. لیختنشتاین
 27. جزایر فارو

مقاله پیشنهادی: چجوری اقامت اروپا را بگیریم

ویزای شینگن - اخذ ویزا

چه کسانی می توانند به منطقه شنگن بدون محدودیت سفر کنند؟

 • شهروندان اتحادیه اروپا
 • شهروندان کشورهای عضو شینگن
 • افرادی که عضو اتحادیه اروپا نمی باشند ولی ویزای شینگن دارند.
 • کسانی که اقامتشان توسط یکی از کشورهای شینگن صادر شده.
 • کسانی غیر از اتحادیه اروپا که جزو کشورهایی هستند که واجد شرایط می باشند و نیازی به گرفتن ویزای شنگن جهت سفر 90 روزه یا کمتر ندارند.

شرایط اخذ ویزای شینگن چیست؟

قوانین جدیدی جهت گرفتن ویزای شینگن در سال 2022 بوسیله اتحادیه اروپا تعیین گردیده است و اگر متقاضی این شرایط را نداشته باشد درخواست ویزای شینگن او رد میشود. شرایط اخذ ویزای شنگن به شرح ذیل است:

– تعیین هدف از سفر : هدف از سفر به این ناحیه در اعطای ویزا بسیار مهم است و به افسر پرونده ویزا کمک می کند تا بهتر تصمیم گیری نماید. اگر برای سفر و گردش عازم این منطقه هستید یک برنامه سفر که جزئیات بازدید از کشور مقصد را داشته باشد می توانید به مدارک خود اضافه نمایید.

– داشتن گردش حساب بالا: گردش حساب شش ماه آخر حساب بانکی جهت درخواست ویزا باید ارائه شود. میانگین مبلغ ورودی و خروجی در شش ماه اخیر محاسبه میشود و سپس افسر ویزا تصمیم می گیرد که ویزای شینگن را اعطا کند یا نکند.

– داشتن تمکن مالی خوب: داشتن تمکن مالی خوب به افسر ویزا ثابت میکند که فرد درخواست کننده ویزا توانایی پرداخت خرجهای روزانه و اقامت خود را دارد و نیازی به کمک دیگران ندارد.

مدارک لازم برای ویزای شینگن

 1. اصل شناسنامه
 2. کارت ملی
 3. سه قطعه عکس زمینه سفید تمام رخ 4*3 رنگی جدید
 4. فرم درخواست ویزا (تکمیل شده کامل)
 5. پاسپورت قدیمی و جدید به انضمام کپی صفحه های مهم
 6. اصل مدرک شغلی
 7. بلیط رفت و برگشت به کشور مقصد
 8. اصل سند ملکی بنام مسافر یا همسرش
 9. درصورتیکه سند بنام همسر مسافر باشد از تمامی صفحات کپی شناسنامه الزامیست.
 10. پرداخت پنجاه میلیون تومان ضمانتنامه بانکی برای ضمانت برگشت از سفر
 11. پرینت سه ماهه حساب جاری بانکی با مانده 30 میلیون تومان (حداقل) به زبان انگلیسی
 12. برگه تائیدیه رزرواسیون هتل
 13. مشاغل خصوصی (پروانه کسب، جواز کسب، جواز مطب، آگهی تاسیس، کارت بازرگانی)
 14. مشاغل دولتی (معرفی نامه از اداره محل کار بهمراه اصل لیست بیمه و ذکر سمت شغلی و 3 فیش حقوقی آخر، حکم کارگزینی یا بازنشستگی، گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان و دانش آموزان)
 15. گواهی مانده حساب بانکی با تاییدیه امور بین الملل
 16. ودیعه و مدارک از زمان اقدام جهت اخذ ویزا تا بازگشت از سفر به صورت امانت باقی می ماند.

پیشنهاد می کنیم مقاله هزینه های زندگی در ایتالیا در سال 2022 را مطالعه نمایید. 

ویزای شینگن - کشورهای عضو

هزینه اخذ ویزای شینگن چقدر است؟

قیمت ویزای شنگن تضمینی با توجه به ویزای ورود که بصورت سینگل (یک بار ورود) و مولتی (چند بار ورود) میباشد مشخص میشود. هزینه گرفتن این ویزا حدود 200 تا 600 یورو می باشد.

راحت ترین و سخت ترین کشور برای اخذ ویزای شینگن کدامند؟

در میان کشورهای عضو شینگن کشور اسپانیا در اعطای ویزای شنگن کمی انعطاف بیشتری دارد و اگر بار اول است که می خواهید اقدام به گرفتن این ویزا کنید می توانید از طریق اسپانیا اقدام کنید. از سوی دیگر کشورهایی مثل فرانسه، آلمان، اتریش و هلند شرایط سختی را جهت اعطای ویزا خصوصا به ایرانیان وضع کرده اند که بیشتر دلیل سیاسی و اقتصادی دارد.

خدمات نصر جاوید ویرا

موسسه مشاوره بین المللی نصر جاوید ویرا ، با دارا بودن تیم متخصص و حرفه ای در زمینه ویزا و اقامت در حال حاضر به عنوان معتبرترین و قدیمی ترین مجموعه در ایران و بدون واسطه به صورت تخصصی در کوتاه ترین زمان ممکن به صورت کاملا تضمینی برای هموطنان عزیز خدمت رسانی می کند.

برای اخذ ویزا و اقامت می توانید از خدماتی که نصر جاوید ویرا در این زمینه ارائه می دهد، استفاده کنید و با تماس  از خدمات آن بهره مند شوید.

موسسه مشاوره بین المللی نصر جاوید ویرا

با دارا بودن تیم متخصص و حرفه ای در این زمینه در حال حاضر به عنوان معتبرترین وقدیمی ترین مجموعه در ایران و بدون واسطه به صورت تخصصی در
کوتاه ترین زمان ممکن به صورت کاملا تضمینی برای هموطنان عزیز می توانید با نصر جاوید در ارتباط باشید و خدمت رسانی می نماید.

مقالات پیشنهادی :

ویزای تضمینی فرانسه
ویزای تضمینی انگلستان
اقامت شینگن
مشاوره کسب و کار در اروپا
اقامت دائم کانادا

در سرتاسر جهان افراد زیادی هستند که با اهداف و انگیزه های گوناگون برای دریافت ویزای تضمینی فرانسه اقدام میکنند. این کشور هم مثل خیلی از کشورهای دیگر ویزاهای مختلفی

//
سپتامبر 21, 2022

برای اخذ ویزای تضمینی انگلستان روشهای مختلفی وجود دارد که یکی از مهمترین آنها سرمایه گذاری است. در این روش مهاجرتی سرمایه و بودجه ای که قرار است در این

//
سپتامبر 21, 2022

برای کسانی که تمایل به اخذ ویزای شینگن و یا اقامت شینگن دارند اغلب این سوال پیش می آید که کدام کشور عضو حوزه شینگن شرایط راحت تری برای اعطای

//
سپتامبر 12, 2022

از راههای مهاجرت به اروپا سرمایه گذاری در امر کسب و کار و خرید بیزینس های پررونق در اروپاست که فرد از آن راه بتواند ویزا و اقامت در آن

//
سپتامبر 10, 2022

امروزه اشتیاق به مهاجرت و استفاده از امکانات تحصیلی، شغلی و رفاهی کشورهای دیگر بیش از پیش در میان افراد خصوصا قشر جوان دیده می شود. مهاجرت به کانادا و

//
سپتامبر 3, 2022

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.