موسسه نصر جاوید ویرا
بهترین پیشنهاد سرمایه گذاری در یونان - نصر جاوید ویرا

بهترین پیشنهاد سرمایه گذاری در یونان

سرمایه گذاری در یونان یعنی استراتژی با ریسک بالا و پاداش بالا . اگر اهل اخبار باشید احتمالاً آنچه را که در دهه گذشته در یونان می‌گذرد، دیده‌اید . بحران بدهی دولت یونان کانون اصلی بحران بدهی گسترده تر اروپا، پس از بحران مالی 2007-2008 بود .

اقتصاد این کشور با نرخ رشد واقعی تولید ناخالص داخلی زیر رکود بزرگی را تجربه کرد:

  • 0.3 درصد در سال 2008
  • 4.3 درصد در سال 2009
  • 5.5 درصد در سال 2010
  • 9.1 درصد در سال 2011
  • 7.3 درصد در سال 2012

در مجموع ، رکود در اقتصاد یونان حتی از رکود بزرگ ایالات متحده نیز پیشی گرفت و به طولانی ترین رکود اقتصادی در بین اقتصادهای پیشرفته سرمایه داری تبدیل شد. اگر قصد اقامت در کشور یونان از طریق تمکن مالی را دارید نصر جاوید ویرا به شما بهترین پیشنهاد سرمایه گذاری در یونان را ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

بهترین پیشنهاد سرمایه گذاری در یونان - بحران بدهی یونان

بحران بدهی دولت یونان

عوامل زیادی در ایجاد این بحران بزرگ و شدید اقتصادی نقش داشته اند، از جمله تأثیرات انباشته رکود بزرگ، اقتصاد یونان در حال حاضر ضعیف، و در نهایت، عضویت یونان در منطقه یورو که انعطاف کمتری در سیاست برای آن فراهم کرده است.

علیرغم اصلاحات، افزایش مالیات های متعدد و کاهش هزینه ها، این کشور همچنان به وام های نجات در سال های 2010، 2012 و 2015 از سوی صندوق بین المللی پول، یوروگروپ، و بانک مرکزی اروپا (علاوه بر مذاکره برای توافق 50 درصدی برای بدهی های خود) نیاز داشت. به بانک های خصوصی در سال 2011، که حدود 100 میلیارد یورو در بخش کاهش بدهی بود).

اگرچه این کشور در سال‌های 2017، 2018 و 2019 موفق به بازگشت به نرخ‌های رشد متوسط شد، اما انتظار می‌رود تأثیر اقتصادی همه‌گیری جهانی کووید-19 باعث رکود شدید در کشور شود.

بدون وارد شدن به سیاست، آیا زمان خوبی برای سرمایه گذاری در یونان است؟ برخی ممکن است بگویند، “کشور نمی تواند بدهی های آنها را بپردازد. چرا سرمایه گذاری؟ اما از تاریخ می دانیم که وقتی اوضاع تاریک به نظر می رسد، اغلب بهترین زمان برای سرمایه گذاری است.

زمان خرید زمانی است که قیمت ها کاهش می یابد

به طور کلی، زمانی که قیمت ها کاهش می یابد، زمان خرید است. در سال 2008 ، شرکت مایکروسافت MSFT در حال مذاکره برای خرید شرکت یاهو YHOO بود – دو غول اینترنتی که برای سهم بازار با هم رقابت می کردند. مایکروسافت در موقعیتی بود که یاهو را پشت سر گذاشت و بیش از 44 میلیارد دلار برای خرید پیشنهاد داد .

سپس جری یانگ، مدیر عامل شرکت، این معامله را رد کرد، که به گفته تحلیلگران در سراسر هیئت مدیره، معامله بسیار خوبی بود . یک شبه سهام یاهو به میزان قابل توجهی کاهش یافت اما روز بعد بهبود یافت .

ایده وجود داشت که نوسانات موقت بازار زمان سرمایه گذاری است. موقعیت یاهو منحصر به فرد بود . این ترس رسانه ای در مورد موضوع مالکیت بود . وضعیت یونان بسیار متفاوت است. این یک سکسکه موقت نیست که متعادل شود ، بلکه مسئله ای است که بسیار عمیق تر است .

بهترین پیشنهاد سرمایه گذاری در یونان - بحران بدهی دولت یونان

شاخص MSCI یونان

MSCI، Morgan Stanley Capital International، شاخصی است که بازارهای سراسر جهان را ردیابی می کند. یک شاخص همه کشورها وجود دارد، اما یک شاخص نیز وجود دارد که تقریباً برای هر کشوری خاص است .

این یک راه عالی برای مشاهده میزان سلامت بازار سهام در هر کشور است. با نگاهی به تاریخچه شاخص یونان، می بینیم که اوضاع چندان داغ به نظر نمی رسد.
در اکتبر 2007، اقتصاد جهانی فوق العاده بود. میانگین صنعتی داوجونز در بالاترین حد خود قرار داشت. مردم و شرکت ها خرید می کردند، وام می گرفتند و خرج می کردند. و شاخص MSCI یونان عالی به نظر می رسید .

در 31 اکتبر 2007، این شاخص به بالاترین سطح 1040 رسید. در 29 می 2015، شاخص تنها به 53.68 سقوط کرده بود که در آن زمان، پایین ترین رقم تاریخ بود. فقط 5.1 درصد از بالاترین ارزش آن .

با این حال ، در سپتامبر 2020، MSCI یونان حتی بیشتر کاهش یافته بود و به 16.23 رسید. قابل ذکر است، در سال 2013، MSCI گام برداشته است تا یونان را از یک کشور توسعه یافته به یک بازار در حال ظهور بازگرداند .

مقاله پیشنهادی : بهترین روش مهاجرت به یونان

بهترین پیشنهاد سرمایه گذاری در یونان - شاخص MSCI یونان

سرمایه گذاری در سهام، نه یورو

یونان به عنوان یک کشور مدت زیادی است که در تنگنای مالی وخیمی قرار داشته است. با این حال، شرکت های زیادی وجود دارند که در آنجا ثبت شده اند و هنوز به خوبی کار می کنند. آنها هنوز در حال تولید، فروش و کسب درآمد هستند .

مشکل این است که مشکلات مالی فراتر از مرزهای یونان است. برای کسانی که علاقه مند به سرمایه گذاری در کشور هستند، مسئله بزرگتر این است که ارزش یورو در مقایسه با دلار کاهش می یابد .

یک شرکت یونانی که در سال جاری وضعیت خوبی دارد و 10 درصد درآمد دارد، ممکن است وقتی نرخ ارز را برای تبدیل به دلار در نظر بگیرید، چندان امیدوارکننده به نظر نرسد. بسیاری از تحلیلگران می گویند که شما می خواهید صاحب سهام شوید، اما می خواهید از ارز اجتناب کنید .

معضل یونانی

بنابراین هنوز این سوال باقی می ماند: “آیا باید در یونان سرمایه گذاری کنم؟” هنوز هم پاسخ دادن به این سوال سخت است. اقتصاد یونان افسرده است. این یک امر داده شده است و از آنجایی که این شاخص تنها در کسری از بالاترین حد خود قرار دارد، فضای زیادی برای رشد وجود دارد.

با این حال، یکی از مسائل بزرگتر این است که یورو بسیاری از کشورها (نه فقط یونان) را عقب نگه می دارد. پس سرمایه گذار چه می کند؟ برای کسانی که می خواهند ریسک کنند، یونان یک سرمایه گذاری عالی است.

در واقع، سرمایه گذاری مستقیم در اقتصاد یونان از طریق یک صندوق قابل معامله ETF مانند GREK ساده ترین راه برای انجام این کار است. گزینه دیگر یافتن صندوق یا شاخص دیگری است که اقتصاد یونان را از نزدیک دنبال کند. اگر به دنبال سرمایه گذاری هستید که بتواند سود زیادی به همراه داشته باشد، در اوراق قرضه یونان سرمایه‌گذاری کنید.

کسانی که کمی ریسک گریزتر هستند همچنان می توانند از اقتصاد رکود سرمایه گذاری کنند. به جای سرمایه گذاری در این کشور، تعدادی از شرکت های جذاب یونانی هنوز آماده راه اندازی هستند. بسیاری از این شرکت‌های بزرگ‌تر در صرافی ایالات متحده معامله می‌کنند، بنابراین لازم نیست نگران از دست دادن پول در برابر نرخ مبادله دلار-یورو باشید.

مقاله پیشنهادی : فرصت های سرمایه گذاری در کشور یونان

بهترین پیشنهاد سرمایه گذاری در یونان - سرمایه گذاری در سهام

بهترین پیشنهاد سرمایه گذاری در یونان

یک چیز مسلم است: اقتصاد یونان در مشکل است و راه هایی برای رشد سبد سهام خود با ریسک های حساب شده وجود دارد. می توانید در کشور، شاخص یا شرکت هایی که در آنجا مستقر هستند سرمایه گذاری کنید.

اگر جوان هستید و اگر همه چیز به سرعت پیش نرود، زمان دارید تا بهبودی خود را بازیابی کنید، ممکن است گزینه پرخطر، اما با پاداش بیشتر، درست باشد. با این حال، برای کسانی که به چیزهای مطمئن بیشتری نیاز دارند، سرمایه گذاری در آن شرکت ها در صرافی ایالات متحده ممکن است انتخاب بهتری باشد.

مهارت های معاملاتی خود را با شبیه ساز سهام آزمایش کنید. با هزاران معامله‌گر Investopedia رقابت کنید و راه خود را به سمت بالا معامله کنید! قبل از اینکه پول خود را به خطر بیندازید، معاملات را در یک محیط مجازی ارسال کنید. استراتژی های معاملاتی را تمرین کنید تا زمانی که آماده ورود به بازار واقعی هستید، تمرین مورد نیاز خود را داشته باشید.

سوالات متداول

آیا می توانید بدون صحبت کردن یونانی در یونان زندگی کنید؟

پاسخ به این سوال بسته به محل زندگی شما بسیار متفاوت است. در مناطق توریستی محبوب تر، احتمالاً افرادی را خواهید یافت که انگلیسی صحبت می کنند. از سوی دیگر، اگر در مناطق روستایی‌تر زندگی می‌کنید، ممکن است برای پیدا کردن انگلیسی‌زبان‌ها با مشکل مواجه شوید. البته، اگر قصد دارید برای مدت طولانی در یونان زندگی کنید، یادگیری حداقل برخی از پایه های یونانی آسان تر و راحت تر خواهد بود.

برای مطالعه اطلاعات کشور یونان کلیک کنید . 

بهترین پیشنهاد سرمایه گذاری در یونان - سوالات متداول

آیا یونان برای مهاجرت به آنجا به شما پول می دهد؟

ممکن است شنیده باشید که دولت یونان برای نقل مکان به آنجا به شما پول می دهد، اما این فقط برای برخی مناطق بسیار خاص صادق است. در سال 2019، اعلام شد که جزیره یونانی Antikythera در تلاش برای تقویت جمعیت خود که به حدود 20 نفر کاهش یافته است، به مردم برای نقل مکان به آنجا پول پرداخت می کند.

برای زندگی راحت در یونان به چه مقدار پول نیاز دارید؟

هزینه زندگی در یونان نسبتاً پایین است، بنابراین برای زندگی راحت به پول زیادی نیاز نخواهید داشت. برخی برآوردها میانگین هزینه های یک فرد مجرد را حدود 600 یورو در ماه نشان می دهد. این با میانگین حقوق ماهانه 1182 یورو مطابقت دارد.

آیا مهاجرت به یونان دشوار است؟

اگر شهروند اتحادیه اروپا هستید، مهاجرت به یونان نسبتاً آسان است. اگر ساکن یک کشور غیر اتحادیه اروپا باشید، این مشکل پیش می‌آید، در این صورت باید مراحل درخواست طولانی‌تر و پیچیده‌تری را طی کنید، به خصوص اگر می‌خواهید کار کنید.

آیا می توانم بدون کار به یونان مهاجرت کنم؟

پاسخ به این، باز هم تا حدی به کشور مبدا شما بستگی دارد. مهاجرت شهروندان اتحادیه اروپا به یونان بدون توجه به وضعیت شغلی آنها بسیار آسان تر است. از سوی دیگر، افراد خارج از اتحادیه اروپا احتمالاً قبل از اینکه بتوانند برای اقامت درخواست دهند، نیاز به حمایت از یک کارفرمای احتمالی دارند.

خدمات نصر جاوید ویرا

موسسه مشاوره بین المللی نصر جاوید ویرا ، با دارا بودن تیم متخصص و حرفه ای در زمینه ویزا و اقامت در حال حاضر به عنوان معتبرترین و قدیمی ترین مجموعه در ایران و بدون واسطه به صورت تخصصی در کوتاه ترین زمان ممکن به صورت کاملا تضمینی برای هموطنان عزیز خدمت رسانی می کند .

برای اخذ ویزا و اقامت می توانید از خدماتی که نصر جاوید ویرا در این زمینه ارائه می دهد ، استفاده کنید و با تماس  از خدمات آن بهره مند شوید .

موسسه مشاوره بین المللی نصر جاوید ویرا

با دارا بودن تیم متخصص و حرفه ای در این زمینه در حال حاضر به عنوان معتبرترین وقدیمی ترین مجموعه در ایران و بدون واسطه به صورت تخصصی در
کوتاه ترین زمان ممکن به صورت کاملا تضمینی برای هموطنان عزیز می توانید با نصر جاوید در ارتباط باشید و خدمت رسانی می نماید.

مقالات پیشنهادی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *