موسسه نصر جاوید ویرا
نصرجاوید

306942991434+

تاریخ کشور یونان - نصرجاوید ویرا

تاریخ کشور یونان

در تاریخ کشور یونان همیشه وقتی سخن از قدمت  و تاریخ به وجود می اید نام کشور یونان نیز در این بین به عنوان یکی از قدیمی ترین کشور های دنیا اورده می شود. کشوری که در سراسر تاریخ بشر دارای پیشینه و قدمتی قابل احترام و تاثیر گذار بوده  به عنوان بنیان گذار بسیاری از علوم و هنر های تاریخ جهان شناخته می شود.

اصطلاح باستان یا باستانی  یونان به زمان سه قرن قبل از زمان کلاسیک یعنی حدود سال های 500 تا 800 قبل از میلاد بر می گردد. دوره ای نسبتا طولانی و پیچیده در تاریخ جهان که با ساختار شهری همراه بوده است.

تاریخ کشور یونان

به وجود آمدن تمدن شهری در تاریخ کشور یونان

در طول دوران قرون وسطی و دوره باستانی یونان ، مردم این کشور بصورت پراکنده در سرتاسر کشور مشغول به کشاورزی بوده و زندگی روستایی و عشایری داشتند. با رشد جمعیت روستاها شروع به تکامل کردند. دیوار هایی ساخته شدند و بازار های و محل تجمع هایی به وجود امدند. سپس قانون و دولت به وجود امد و شهروندان یونانی با یک سلسله قوانین اساسی و سازمانی وضعیت خود را بهبود بخشیدند.

کم کم لزوم داشتن ارتش و یک سری افراد جنگجو مشهود شد و پس از تشکیل ارتش برای مخارج دولتی مالیات در نظر گرفته شد.  در یونان هر یک از شهر ها و ایالت ها توسط یک الهه و یا خدای خاص  محافظت می شد. این خدایان برای یونانیان بسیار قابل احترام بودند و به مردم بخشش و احترام و فداکاری را می اموختند. به عنوان مثال خدای یونان ائنا بود.

جالب است بدانید که رهبران  نظامی یونان به منظور مبارزه در یک تشکیلات عظیم به نام فالانکس سربازان بسیار مسلح را اموزش می دادند که شانه به شانه  با هم حرکت می کردند و هر سپاه توسط سپاه کناری ان محافظت می شد. این یک روش ترسناک رزمی بود که در جنگ های با ایرانیان بسیار موثر بود و باعث شد تا یونان امپراطوری عظیم خود را بسازد.

گر چه همه شهروندان یونان به آنچه هرودوت به عنوان سخنران و پیشوای آنها می گفتند توافق نظر و اشتراک داشتند وای آیین و خدای و مذهب  آنها با استناد به خدای آنها گاها متفاوت بود. بزرگترین اسپارتا قلمرو ای حدود 300 مایل مربع در اختیار داشت و کوچکترین اسپارتا تنها از حدود 100 نفر تشکیل می شد. اما با  ظهور دوره باستان و قرن هفتم میلادی دولت های شهری به توسعه اشتراکات خود پرداختند.

 اقتصاد تمامی این قبایل مبتنی بر کشاورزی بود تا تجارت، به همین دلیل زمین ارزش بسیار زیادی در بین دولت ها و قلمرو ها داشت. همچنین حکومت های ارثی در زمان توسعه سرنگون شدند و تعدادی از ثروتمندان و حاکمان قدرتمند محلی حکومت بر این قلمرو ها را بر دست گرفتند.

این افراد قدرت سیاسی را انحصاری خود کردند. به عنوان مثال برخی از آنها حاضر شدند مردم محلی را در شورا ها و مجامع مختلف راه بدهند و از آنها مشورت بگیرند. همچنین این حاکمان بهترین زمین های کشاورزی را تصاحب کردند. 

برخی ادعا فرزندی خدا را داشتند و برخی فقرا را از هر گونه حقوق سیاسی و اجتماعی محروم کردند. به گفته ارسطو شرایط در این زمان به گونه ای شد که میان فقرا و اشراف برای مدتی طولانی درگیری به وجود امد.

کوچ و مهاجرت در تاریخ کشور یونان

مهاجرت یک راه ساده برای از بین بردن این تنش ها بود. سرزمین مهم ترین و ارزشمند ترین  ثروت هر فرد بود  و زمین در این قلمرو ها به شدت محدود شده بود. فشار بالای جمعیت هم کم کم باعث شد برخی از مردم با ترک خویشان و اقوام خود به مناطق خلوت و اطراف یونان سوق پیدا کنند. 

در بین سال های 600 تا 750 قبل از میلاد مستعمرات یونان از دریای مدیترانه به آسیای صغیر  و از شمال افریقا تا ساحل دریای سیاه نفوذ پیدا کرد.

در اواخر قرن هفتم میلادی بیش از 1500 سرباز استعماری وجود داشتند. هر پولیس برای خود یک شهر مستقل بود. به این ترتیب مستعمره  دوره باستانی یونان با سایر مستعمراتی که تا به حالی می شناختیم متفاوت بودند. 

افرادی که در این پولیس ها زندگی می کردند به شهر یا ایالت هایی که از انجا امده بودند حکومت نمی کردند. در این دوره فیلسوفانی وجود داشتند که کاملا خود کفا و تا حدودی مغرور و خود خواه بودند.

ظهور تجارت در تاریخ کشور یونان

با گذشت زمان و افزایش جمعیت بسیاری از این ایالت ها شروع به تولید کالاهای مصرفی خود مانند سفال، پارچه، انواع نوشیدنی ها و فلز کاری ها و … کرده و اقدام به تجارت این کالاها به سایر ایالت ها نمودند.

 این کار معمولا توسط اشراف زادگان و ثروتمندان انجام می شد. این کار با کمک سربازانی اجیر شده به نام هاپلیت ها انجام می شد تا کالاها به ایالت ها و پولیس های دیگر ارسال شود.

اغلب این تجار ثروتمند افرادی ستمگر بودند و به همین نام هم شناخته می شدند. بعضی از این ستمگران همانطور که الیگارشی  جایگزین می شد همچنان به روش استبدادی خود پیابند بودند و برخی روشنفکر تر و اگاه تر بودند. 

کم کم سیستم منظمی برای اندازه گیری و وزن کشی اختراع شد.  دوره کلاسیک با تغییر این حاکمان و ابداع روش های تجاری و روی کار آمدن اصلاحات سیاسی و اقتصادی اساسی آغاز شد و به نام حکومت دموکراتیک و یا حکومت مردم بر مردم تعریف شد.

رنسانس باستانی در تاریخ کشور یونان

مهاجرت استعماری در دوره باستانی یونان اثرات مهمی داشت بخصوص در هنر و ادبیات کشور یونان این تاثیرات بسیار مشهود است. استفاده از هنر و سبک  و ادبیات یونان بخصوص برای گسترش و توسعه  انقلاب جدید یونان با تشویق مردم هرماه بود. مجسمه سازان کوویی و کرائی را ساختند ، یادبود هایی از شخصیت ها و انسان هایی مختلف . دانشمندان و ریاضی دانان  پیشرفت های زیادی کردند. 

نظریه گرانشی ابداع شد.فیثا غورس و کروتون در همین دوره نظریه های مشهور خود را کشف کردند.تحولات اقتصادی ، سیاسی، تکنولوژِکی و هنری در این دوره یونان را در قرون وسطا برای تغییراتی قابل توجه اماده کرد که تاثیرات ان بعد ها گذاشته شد و به عنوان مبدا بسیاری از علوم و سیاست ها و دانش ها قرار گرفت و تا به امروز همچنان مطرح است.

برای اشنایی بیشتر با تاریخ و علوم یونانی بهتر است در سفری به دل تاریخ در یونان به تفحص در این خصوص بپردازید. کارشناسان و متخصصین اروپایی نصر جاوید ویرا بصورت تخصصی و علمی شما را راهنمایی خواهند کرد. با ما تماس بگیرید     

خدمات نصر جاوید ویرا

موسسه مشاوره بین المللی نصر جاوید ویرا، با دارا بودن تیم متخصص و حرفه ای در زمینه ویزا و اقامت در حال حاضر به عنوان معتبرترین و قدیمی ترین مجموعه در ایران و بدون واسطه به صورت تخصصی در کوتاه ترین زمان ممکن به صورت کاملا تضمینی برای هموطنان عزیز خدمت رسانی می کند.

برای اخذ ویزا و اقامت می توانید از خدماتی که نصر جاوید ویرا در این زمینه ارائه می دهد، استفاده کنید و با تماس  از خدمات آن بهره مند شوید.

موسسه مشاوره بین المللی نصر جاوید ویرا

با دارا بودن تیم متخصص و حرفه ای در این زمینه در حال حاضر به عنوان معتبرترین وقدیمی ترین مجموعه در ایران و بدون واسطه به صورت تخصصی در
کوتاه ترین زمان ممکن به صورت کاملا تضمینی برای هموطنان عزیز می توانید با نصر جاوید در ارتباط باشید و خدمت رسانی می نماید.

مقالات پیشنهادی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *