موسسه نصر جاوید ویرا
نصرجاوید

306942991434+

جاذبه های گردشگری کشور یونان - نصرجاوید ویرا

جاذبه های گردشگری کشور یونان

جاذبه های گردشگری کشور یونان: آب و هوای عالی، آفتاب گرم، آب های زیبا، جاذبه های تاریخی و… تعجبی ندارد که با این همه زیبایی یونان به مقصد میلیون ها نفر مسافر تبدیل شود. برای توضیح زیبایی ها و جاذبه های گردشگری یونان کار ساده ای در پیش رو نداریم. یونان به لطف جایگاه استراتژیک منطقه ای و آب و هوای عالی همیشه در طول تاریخ پر از جذابیت برای شاهان و پادشاهانی خوش ذوق بوده و همین باعث شده تا در کنار همه زیبایی های طبیعی انواع سازه ها و ساختمان های زیبا و تاریخی نیز به بزرگی و زیبایی این کشور اساطیری بیفزاید.

مهم نیست که قصد سفر شما به یونان برای آتن باشد ، پلونونیس باشد و یا به قصد تماشای رودخانه های اتن و سواحل زیبای یونان به این کشور سفر کنید . همه یونان پر است از جذابیت و مناظر بکر و زیبا. در این مقاله ما قصد داریم تا 10 جاذبه بسیار مشهور و دیدنی یونان را برای شما توضیح مختصری بدهیم تا شاید به شما برای شناخت و یافتن مقصد نهاییتان در یونان کمک کند.

جاذبه های گردشگری کشور یونان و ویژگی های آنها

1- آکروپلیس و موزه آکروپلیس

اجازه دهید با این واقعیت روبه رو شویم . آکروپلیس در صدر تمامی جاذبه های گردشگری یونان که تا به حال برای آنها کتیبه ها آمده قرار دارد. اصلا هم قصد ما انکار این موضوع نیست و ما هم کاملا به این موضوع احترام می گذاریم. با همه سر و صداها ، گرد و غبار و جمعیت زیاد این منطقه، هر مسافری که یونان را انتخاب کرده باید از این منطقه بازدید کند. نیازی به توضیحات پر زرق و برق و تمثیل های آنچنانی نیست وقتی پای مکانی به نام آکروپلیس در میان باشد.

 این مکان همواره در لیست آرزوهای همه مردم برای داشتن یک سفر کوتاه به این منطقه قراردارد. خیلی از مردم هنوز از عظمت و شکوه این منطقه بی اطلاع هستند در حالی که تنها با دیدن عکس های این منطقه می توان شکوه و زیبایی و حرف های نگفته زیاد این سازه  و منطقه را درک کرد. 

وقتی به آکروپلیس سفر کردید حتما بازدید از موزه آکروپلیس را هم در برنامه های خود داشته باشید. موزه ای پر از دوران های تاریخی . عدم بازدید از این موزه یک اشتباه بزرگ است.  . این محوطه مملو از ساخته های جدید و بسیار مدرن و  منحصر به فرد است . این موزه با توجه به شرایط مختلف زمانی و با حساسیت تمام ایجاد شده و بازدید از ان مطمئنا به شما حس خوبی خواهد داد. 

2- اکروتیری (Akrotiri)

تعداد کمی از مسافرین این ساختمان را به لیست آثار تاریخی  جزیره سانتورینی مربوط می دانند . متاسفانه سال های قبل سقوط سقف در باعث شد تا برای چندین سال این ساختمان بسته شود و خرابی های زیادی هم به وجود آورد. اکنون با بازسازی هایی که انجام شده این منطقه دوباره بازگشایی شده و به راحتی در لیست برترین مناطق یونان برای گردشگری قرار گرفته است.

به عقیده بسیاری از  مسافرین و مردم محلی این منطقه یک پمپئی دیگر است چرا که سال ها قبل توسط یک آتشفشان ویران شده است. اما با این حال حدود 2000 سال از همتای ایتالیایی خود بزرگتر است و ویرانه های آن بسیار زیباتر حفظ شده است. باقی مانده های این شهر نشان می دهد که شهر اکروتیری شهری بسیار پیشرفته و دارای فرهنگ و تمدن زیادی بوده است.

ساختمان های دو تا سه طبقه، نقاشی های بسیار زیبا و تزئینی و … نشان می دهد که تقریبا در 4000 سال پیش ماهیت زندگی در این منطقه چقدر پیشرفت کرده بوده است و تا چه حد زندگی مرفهی داشته اند. برخی حتی حدس می زنند که اکروتیری در واقع همان شهر افسانه ای آتلانتیس باشد.

3- اپیداروس یونان (Epidaurus)

اپیداروس یکی از زیبا ترین و قدیمی ترین مناطق و جاذبه های گردشگری یونان و آمفی تئاتر باستانی یونان می باشد. این تئاتر باستانی یونان که هنوز هم به خوبی حفظ شده برای 15000 نفر جایگاه تماشاچی دارد و  این تنها یکی از مدارک معتبر و ارزشمند یونان برای اثبات بیش از 2000 سال قدمت در این کشور است. این مجموعه باستانی بسیار ارزشمند و مورد ستایش و محبوبیت است.

اپیداروس دارای سه طبقه است و نشان دهنده جذابیت زندگی یونانیان باستان می باشد.

4- میستراس

میستراس یک شهر قرون وسطایی در کنار یک منطقه تپه ای زیبا واقع شده است. این شهر دارای کلیساها ، کاخ ها ، خیابان ها و خانه هایی است که توسط یک قلعه محافظت شده اند.

جالب است بدانید این شهر در قرن 18 رها شده بود و دوباره پس از سال ها مورد استفاده قرار گرفت. چیزی شبیه یک عقب نشینی تاریخی  که بازدید کنندگان خود را متحیر خواهد کرد. صومعه های جذاب و نقاشی های فوق العاده این شهر را از دست ندهید. 

5- مایسنا (Mycenae)

یکی از مشهورترین جاذبه های توریستی یونان مایسنا مرکز تمدن مایسنا ها بوده  که توسط اگاممنون و آشیل و سایر همکارن بنا شد و امروزه به عنوان سایت زیبا شناسی پلوپونیس یونان می باشد. 

شهر مایسنا در اوج شکوفایی خود یکی از  مهم ترین شهر های یونان بود  و امروزه بسیاری از معجزات این شهر را هنوز می توان به نظاره نشست و بررسی کرد مانند دروزاه شیر، دیوارهای محکم، کاخ تراشیده و البته قبر معروف اگاممنون.

6- کاخ گرند مستر (Grandmasters)

کاخ گرند مستر در جزیره رودس یونان واقع شده است. این کاخ یک قلعه قرون وسطایی چشمگیر دارد و به عنوان ستاد سابق شوالیه های هاسپیتالر بوده است. جنگجویانی مذهبی صلیبی که به خاطر قدرت و نفوذ خود در دوره قرون وسطی بساز شناخته شده هستند.

امروزه این قلعه قرون وسطایی عظیم در قالب یک موزه در آمده است و نشان دهنده رویداد های مهمی از ابتدای مسیحیت تا زمان فتح عثمانی است. بازسازی های قرن نوزدهم باعث شد تا برج های عظیم این بنا بسیار چشم گیر تر و فوق العاده تر  و قطعا ارزشمند تر شوند.

7- دلفی

در میان جاذبه های دیدنی یونان سایت دلفی در میان گردشگران از محبوبیت زیادی برخوردار است و حاوی آثاری غنی از ویرانه های معروفی همچون آپولو و خزانه داری آتن می باشند.  اگر به عنوان مرکز زمین این سایت را در نظر بگیرید برای کاووش و گشت و گذار به همه مناطق این سایت باید زمان زیادی را سپری کنید.

ولی بسیاری از مردم و گردشگران تنها یکی از جاذبه های این منطقه را به عنوان هدف از میان هزاران جاذبه تعیین می کنند  و ترجیح می دهند تجربه ای منحصر به فرد و برجسته و همچنین در دسترس این – منطقه را داشته باشند. 

8- کنوسوس

کنوسوس به عنوان مرکز توسعه تمدن باستانی مینو هر ساله هزاران گردشگر را به خود جذب می کند.

این ساختمان ترکیبی زیبا و با مزه از  اسطوره ها و افسانه ها مانند مینوتئور (Minotaur) ، ایکاروس (Icarus)  و دیدالوس(Daedalus)  را با خود یدک می کشد و به نمایش می‌گذارد. این شهر که در بسیاری از فضاها باسازی های اساسی داشته اند جاذبه های گردشگری زیادی دارد مانند قصر مشهور کنوسوس که خانه پادشاه مینوس بوده است.

برای بازدید از این شهر بهتر است حتما از یک راهنما، کتابچه و یا نقشه استفاده کنید زیرا در هم پیچیدگی و پیچ و خم های زیاد شما را قطعا سر در گم خواهد کرد.

خدمات نصر جاوید ویرا

موسسه مشاوره بین المللی نصر جاوید ویرا، با دارا بودن تیم متخصص و حرفه ای در زمینه ویزا و اقامت در حال حاضر به عنوان معتبرترین و قدیمی ترین مجموعه در ایران و بدون واسطه به صورت تخصصی در کوتاه ترین زمان ممکن به صورت کاملا تضمینی برای هموطنان عزیز خدمت رسانی می کند.

برای اخذ ویزا و اقامت می توانید از خدماتی که نصر جاوید ویرا در این زمینه ارائه می دهد، استفاده کنید و با تماس  از خدمات آن بهره مند شوید.

موسسه مشاوره بین المللی نصر جاوید ویرا

با دارا بودن تیم متخصص و حرفه ای در این زمینه در حال حاضر به عنوان معتبرترین وقدیمی ترین مجموعه در ایران و بدون واسطه به صورت تخصصی در
کوتاه ترین زمان ممکن به صورت کاملا تضمینی برای هموطنان عزیز می توانید با نصر جاوید در ارتباط باشید و خدمت رسانی می نماید.

مقالات پیشنهادی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *