موسسه نصر جاوید ویرا
نصرجاوید

306942991434+

کارت اقامت دائم کانادا - نصرجاوید ویرا

داشتن کارت اقامت دائم کانادا چه مزایایی دارد؟

به فردی که کارت اقامت دائم کانادا (Permanent Residency Card) دارد مقیم دائم گفته می شود. کسی که اقامت دائم یک کشور را دارد شهروند آن کشور نیست، اما اجازه کار و زندگی در آن کشور را دارد.
 
مقیم دائم کانادا از تمام حقوق و وظایف یک شهروند کانادایی برخوردار است بجز حق رای دادن (همچنین شرکت در انتخابات سطح بالا و یا مشاغل دولتی سطح بالا) و دارا بودن پاسپورت کانادایی.
 
افرادی که اقامت دائم دارند پس از گذشت چند سال زندگی در کانادا می توانند برای شهروندی اقدام کنند. کشور کانادا بجز در یک مورد (فرزندی که در خاک کانادا متولد شود) حق شهروندی را مستقیما به اتباع خارجی نمی دهد و همه ابتدا اقامت دائم را کسب می کنند و سپس برای شهروندی اقدام می کنند.
 

کارت اقامت دائم کانادا (PR Card) چه مزایایی دارد؟

حق تحصیل، کار و زندگی آزادانه در کانادا:

کسی که اقامت دائم کانادا را دارد (تا زمانی که اقامت وی پابرجا است) می تواند بدون هیچ گونه محدودیت در هر کجای کانادا که مایل باشد تحصیل، کار و زندگی کند.

برخورداری از بسیاری از حقوق شهروندی کانادا:

افراد مقیم کانادا نیز تحت حمایت “منشور حقوق و آزادی های کانادایی (Canadian Charter of Rights and Freedoms)” قرار می گیرند. همچنین می توانند از بسیاری از مزایای اجتماعی که شهروندان کانادا برخوردار هستند ماند بیمه درمانی رایگان بهره مند شوند.

اقدام برای شهروندی کانادا:

پس از گذشت 3 سال از زندگی در کانادا، فرد مقیم می تواند برای شهروندی کانادا اقدام کند که پس از دریافت شهروندی می تواند در انتخابات کانادا رای دهد و درخواست پاسپورت کانادایی کند که به وی آزادی رفت و آمد (بدون ویزا) به 172 کشور جهان را می دهد.

همچنین شهروند کانادایی می تواند به مدت 66 ماه بدون ویزا در امریکا زندگی کند.

دسترسی راحت به نظام بانکی و مالی بین المللی:

با داشتن کارت اقامت دائم کانادا می توان در هریک از بانک های آن کشور (و بسیاری از بانک های سرتاسر جهان) حساب شخصی و بدون محدودیت باز کرد.

از نظر نظام بانکی کانادا هیچ تفاوتی بین شهروندان کانادا و افراد مقیم دائم آنجا وجود ندارد و از این نظر تمام امکانات بانکی برای افراد مقیم کانادا در دسترس است.

برای مثال افراد مقیم می توانند از بدو ورود درخواست کارت اعتباری ویزا و یا مسترکارت بکنند (با اعتبار اولیه 1000 دلار کانادا) که با استفاده از این کارت می توان تمام خرید های آنلاین و در سایر کشور های جهان را انجام داد.

همچنین با داشتن حساب بانکی در کانادا می توان آزادانه پول به سایر حساب های جهان منتقل کرد که این مزیت بزرگی برای تجار و صاحبان صنایع می باشد زیرا دیگر نیازی به صرافی و افراد واسط برای انتقال، پرداخت و یا دریافت پول را نخواهند داشت.

با کارت اقامت کانادا همچنین می توان به ثبت شرکت و فعالیت اقتصادی در کانادا و جهان پرداخت که این می تواند مزیت بزرگی برای افرادی که قصد فعالیت تجاری جهانی دارند، باشد.

ثبت نام و دسترسی به بسیاری از امکانات بین المللی:

بسیاری از شرکت ها و ارگان های جهانی خدمات خود را تنها به چند کشور و یا منطقه جهانی محدود می کنند. حتی شرکت هایی که همه جهان را پوشش می دهند بنا به دلایل مختلف (از جمله تحریم ها، نبود نمایندگی در ایران و ….) خدمات خود را به ایرانیان عرضه نمی کنند.

اما با داشتن کارت اقامت کانادا می تواند از تمام این خدمات بهره مند شد. برای مثال می توان به Paypal اشاره کرد که با استفاده از این چهارجوب می توان از بسیاری از سایت های اینترنتی در دنیا خرید کرد که در حال حاضر به ایرانیان خدمات نمی دهد.

از دیگر مزایای کارت اقامت می توان به دسترسی به سایت های رزرو هتل و پرواز ها اشاره کرد که فرد می تواند با پایین ترین قیمت، پرواز ها و هتل ها را مستقیما و بدون واسطه رزرو کند.

آزادی حرکت در دنیا:

علاوه بر اینکه مقیم دائم کانادا می تواند در هر نقطه کانادا که مایل باشد کار و زندگی کند، کارت اقامت دائم کانادا همچنین اجازه رفت و آمد بدون ویزا به برخی از کشور ها از جمله کره جنوبی، مکزیک، کشور های حوزه کارائیب و حتی انگلستان (البته به مدت 488 ساعت و با داشتن شرایط خاص) را می دهد.

نکته مهم دیگر آن است که کسی که کارت اقامت کانادا را داشته باشد می تواند بسیار راحت تر از قبل برای اخذ ویزای کشور های دیگر اقدام کند و حتی می تواند به جای اقدام از سفارت های در تهران، از سفارت های داخل کانادا اقدام کند (که نیازی به وقت گرفتن از چندین ماه پیش مانند سفارت های تهران ندارند)

امکان اخذ اقامت دائم برای خانواده:

یکی از مزایای اقامت دائم آن است که فرد مقیم می تواند برای اقامت دائم مادر و پدر خود نیز اقدام کند. همچنین همسر و فرزند (زیر 19 سال) کسی که اقامت دائم کانادا را داشته باشند نیز اقامت دائم کانادا را دریافت خواهند کرد.

هزینه تحصیل بسیار پایین در کانادا: 

هر ساله تعداد بسیار زیادی از ایرانیان برای تحصیل کشور کانادا را انتخاب می کنند. شخصی که اقامت دائم کانادا را دارد می تواند در دانشگاه های کانادا با هزینه یک دهم دانشجوی بین المللی تحصیل کند و نیز می توان مقدار زیادی از هزینه تحصیل خود را به صورت وام دریافت کند.

برای دریافت کارت اقامت دائم کانادا راه های متفاوتی وجود دارد و دولت کانادا برنامه ای مهاجرتی مختلفی را هر ساله عرضه می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

خدمات نصر جاوید ویرا

موسسه مشاوره بین المللی نصر جاوید ویرا، با دارا بودن تیم متخصص و حرفه ای در زمینه ویزا و اقامت در حال حاضر به عنوان معتبرترین و قدیمی ترین مجموعه در ایران و بدون واسطه به صورت تخصصی در کوتاه ترین زمان ممکن به صورت کاملا تضمینی برای هموطنان عزیز خدمت رسانی می کند.

برای اخذ ویزا و اقامت می توانید از خدماتی که نصر جاوید ویرا در این زمینه ارائه می دهد، استفاده کنید و با تماس  از خدمات آن بهره مند شوید.

موسسه مشاوره بین المللی نصر جاوید ویرا

با دارا بودن تیم متخصص و حرفه ای در این زمینه در حال حاضر به عنوان معتبرترین وقدیمی ترین مجموعه در ایران و بدون واسطه به صورت تخصصی در
کوتاه ترین زمان ممکن به صورت کاملا تضمینی برای هموطنان عزیز می توانید با نصر جاوید در ارتباط باشید و خدمت رسانی می نماید.

مقالات پیشنهادی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *