موسسه نصر جاوید ویرا
نصرجاوید

306942991434+

زبان رسمی کشور یونان -نصرجاویدویرا

زبان رسمی کشور یونان

زبان رسمی کشور یونان

کشور یونان، کشوری در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان می باشد که از شمال با آلبانی، مقدونیه شمالی و بلغارستان و از شرق با ترکیه دارای مرز مشترک زمینی است. این کشور از جنوب و شرق بوسیله دریای مدیترانه احاطه شده و از غرب به دریای ارژه نزدیک است. 

کشور یونان در محل پیوند سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا قرار گرفته است  و به عنوان مهد تمدن مغرب زمین و زادبوم دموکراسی، فلسفه غرب، بازی های المپیک، علوم سیاسی و نمایش نامه نویسی قابل توجه است. امروزه کشور یونان، کشوری توسعه یافته و یکی از اعضای اتحادیه اروپا ، عضو اقتصادی و پولی اتحادیه اروپا، ناتو، سازمان همکاری و توسعه اقتصادی و آژانس فضایی اروپا می باشد. زبان رسمی کشور یونان، یونانی است ولی اکثر مردم با گردشگران و یا به طور کلی از طریق زبان انگلیسی، فرانسوی، آلمانی یا ایتالیایی ارتباط برقرار می کنند.

حدود ۹۹ درصد از مردم به زبان رسمی یونان یا زبان یونانی صحبت می کنند و از جمله زبان های اروپایی است که سیر تاریخی نسبتا متفاوتی را ملی کرده است. برای نگارش زبان یونانی از خط و الفبای یونانی استفاده می شود و در سال ۱۹۱۷ میلادی خط یونانی جدید در مدارس ابتدایی کشور یونان تدریس شد و در سال ۱۹۷۶ میلادی زبان یونانی جدید به عنوان زبان رسمی کشور یونان اعلام شد. همان طور که در قبل ذکر شد، زبان های انگلیسی و فرانسوی نیز به دلیل توریستی بودن این کشور کم و بیش صحبت می شود.

زبان یونانی تاریخ مستند ۳۵۰۰ ساله دارد که از تک تک زبان یگانه خانواده زبان ‌های هند و اروپایی قدیمی تر می باشد و با هیچ ‌یک از دیگر زبان ‌های هند و اروپایی در یک گروه قرار نمی ‌گیرد. زبان یونانی باستان به ‌دلیل برخورداری از ادبیات غنی هنوز دوستداران فراوانی دارد. بسیاری از مردم جهان مایل هستند آثار ارزشمند هومر، سوفکلس و آیسخولوس (آشیل) را به زبانی که این ادبیات در آن پدید آمده، مطالعه کنند. علاوه بر آن، هنوز از گنجینه زبان یونانی برای واژه ‌سازی علمی و فلسفی استفاده می ‌شود.

زبان رسمی کشور یونان – الفبای زبان یونانی

الفبای زبان یونانی به دلیل تجاوزات مختلف و جنگ های پی در پی در قرن ۱۲ اسکریپت مایسنایین نابود شد و برای چندین قرن یونانی ها بی سواد بودند. اما خیلی زود مردم یونان با استفاده از حروف ققنوس به دلیل ارتباطات تجاری توانستند به نگارش بپردازند.  استفاده از حروف فینقی ها نیز در برخی جهات وجود داشت. کم کم تغییرات در این زبان و بومی سازی آنها صورت گرفت. نوآوری هایی در زبان داده شد و همخوان های آنها با اضافه شدن واک ها تغییر کرد.

زبان رسمی کشور یونان

ارسال و مراسلات نامه های مختلف در بین شهر ها و روستا ها به دلیل اختلافات و اطلاعات مورد نیاز به زبان یونانی شروع شد.کتیبه های الفبای یونانی در ده ها هزار عدد نوشته و نامگذاری شدند که عبارتند از : تقدیس ها، حدیث ها، حکم ها، قوانین، معاهده ها، قواعد مذهبی ، تصمیم های قضایی و غیره . کتیبه های باقی مانده از این دوران بسیار ارزشمند هستند و نشان دهنده دانش یونانی ها در آن زمان هستند . سپس در پاپیروس های هلنیستی و نسخه های خطی بیزانسی آثار بزرگی از ادبیات یونانی کپی شدند که برخی از آنها اصالتی بسیار دور تر دارند.

الفبای یونانی که هنوز در یونان مورد استفاده قرار می گیرد مربوط به دوره هلنیستی می باشد که به عنوان مدل مستقیم یا غیر مستقیم برای الفباهای مختلف مانند لاتین نیز مورد استفاده قرار گرفته است. الفبای زبان یونانی پایه و اساس بسیاری از نوشتار ها و خطوط حال حاضر دنیا می باشد . لازم است که بدانید الفبای زبان یونانی ۲۴حرف دارد که در زیر از راست به چپ مرتب شده اند:

حروف بزرگ

Α        Β          Γ           Δ          Ε          Ζ          Η          Θ          Ι           Κ          Λ          Μ         Ν          Ξ          Ο            Π          Ρ          Σ          Τ          Υ          Φ         Χ          Ψ         Ω

حروف کوچک

α        β          γ          δ          ε          ζ           η          θ          ι           κ          λ          μ          ν          ξ           ο            π          ρ          σ/ς       τ           υ          φ          χ           ψ         ω

خدمات نصر جاوید ویرا

موسسه مشاوره بین المللی نصر جاوید ویرا، با دارا بودن تیم متخصص و حرفه ای در زمینه ویزا و اقامت در حال حاضر به عنوان معتبرترین و قدیمی ترین مجموعه در ایران و بدون واسطه به صورت تخصصی در کوتاه ترین زمان ممکن به صورت کاملا تضمینی برای هموطنان عزیز خدمت رسانی می کند.

برای اخذ ویزا و اقامت می توانید از خدماتی که نصر جاوید ویرا در این زمینه ارائه می دهد، استفاده کنید و با تماس  از خدمات آن بهره مند شوید.

موسسه مشاوره بین المللی نصر جاوید ویرا

با دارا بودن تیم متخصص و حرفه ای در این زمینه در حال حاضر به عنوان معتبرترین وقدیمی ترین مجموعه در ایران و بدون واسطه به صورت تخصصی در
کوتاه ترین زمان ممکن به صورت کاملا تضمینی برای هموطنان عزیز می توانید با نصر جاوید در ارتباط باشید و خدمت رسانی می نماید.

مقالات پیشنهادی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *