موسسه نصر جاوید ویرا
نصرجاوید

306942991434+

مهاجرت به کانادا - نصرجاوید ویرا

مرور تغییرات مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۱۶

مهاجرت به کانادا مرور کل سال ۲۰۱۶: سال ۲۰۱۶ برای متقاضیان مهاجرت به کانادا سال جالب توجهی بوده است و ۲۰۱۷ حتی نویدبخش اخبار مثبت تری برای افراد و خانواده های مهاجر به کانادا می باشد.

برنامه های مهاجرتی کانادا را می توان به سه دسته ی گسترده به نام برنامه های مهاجرت اقتصادی، برنامه های رده ی خانوادگی و برنامه های پناهندگی/ بشردوستانه تقسیم کرد. سال 2016 را در کل این سه دسته، می توان به عنوان یک سال استثنائی توصیف کرد.

دولت لیبرال جدید فرصت هایی را برای ارتقای برنامه در تمام طبقات و گروه های مهاجرتی مشاهده کرد و با کوشش پشت سر هم با شرکای استانی، توانست تعداد پذیرش های جدید را افزایش و زمان پردازش ها را کاهش دهد و فرصتی را برای افراد بیشتری ارائه کرد تا بتوانند رویای آمدن به کانادا را تحقق بخشند.

البته، این جزئیات است که اهمیت دارد. این چشم انداز مثبت کانادایی برای مهاجرت چگونه اتفاق افتاد؟ چه کسی درگیر این مهاجرت بود، چه از آن سود برد و چرا؟ بیایید به همین تاریخ در سال گذشته برگردیم. ‌

مرور تغییرات مهاجرت به کانادا در سال 2016

ژانویه:

با شروع سال، دولت جدید فقط به مدت دو ماه قدرت داشت. جان مک کالم به عنوان وزیر جدید مهاجرت منصوب شد و یکی از کارهای اول این بود که هر آنچه که به عنوان تابعیت و مهاجرت کانادا (CIC) شناخته می شد، همانند مهاجرت، پناهندگان و تابعیت کانادا (IRCC) را مجددا خاطر نشان کرد.

تقریبا در همین زمان بود که IRCC به این امید سکونت دادن ده ها هزار مهاجر از سوریه، تمرکز شدیدی بر انتخابات دولت داشت. تلاشی که به طور گسترده شروع شد و نهایتا موفقیت آمیز بود.

در گروه مهاجرت خانوادگی، ثابت شد که چرخه ی برنامه ی والدین و پدربزرگ مادربزرگ ها بسیار مشهور است و سازمان IRCC با دریافت بیش از 14000 درخواست در طی سه سال همچنان 10000 درخواست برای پردازش داشت.

در برنامه های اقتصادی نیز پیشرفت هایی وجود داشت. کوک معیارهای واجد شرایط شدن برای برنامه ی نیروهای متخصص خود را راحت تر کرد و یک سیستم کاربردی مدیریت آنلاین جدید به نام Mon Project Quebec را راه اندازی کرد.

استان آلبرتا بار دیگر درخواست های جدیدی را تحت عنوان برنامه ی مهاجرتی استان آلبرتا پذیرش کرد و برنامه ی مهاجرتی استان ساسکاچوان همه ی گروه ها را مجددا باز کرد که برخی از آنها ظرف چند روز به ظرفیت پذیرش خود رسیدند. به علاوه فقط در خود ژانویه سه دارو (draw) اکسپرس اینتری با تعداد کل 4490 دعوت به ثبت نام (ITAs) وجود داشت. ‌

فوریه:

 2016 سالی بود که در آن برنامه های انتخاب استانی (PNPs) از هر زمان دیگری پویاتر بود. در فوریه، استان بریتیش کلمبیا سیستم ثبت نامی مهاجرت بر مبنای مهاجرت (SIRS) را که یک سیستم جدید برای رتبه بندی و انتخاب نیروها و فارغ التحصیلان بین المللی در اکثر گروه های برنامه های انتخاب استانی بریتش کلمبیا BC PNP بود، راه اندازی کرد.

این سیستم گروه های همردیف با سیستم اکسپرس اینتری فدرال و همچنین گروه های پایه ای که در خارج از سیستم پردازش می شوند را نیز در بر می گیرد. در طول این دوره از سال (تا تاریخ این نوشته)، بریتیش کلمبیا از طریق SIRS بیش از 6000 دعوت به ثبت نام برای مهاجرت به این استان را صادر کرده است.

سیستم اکسپرس اینتری فدرال، دعوت به گرفتن اقامت دائم را ادامه داد. پایینترین حد نصاب سیستم امتیاز بندی جامع (CRS) در فوریه 453 بود. ‌

مارچ

دولت کانادا برنامه ی سطوح مهاجرت 2016 خود را در اوایل مارچ منتشر کرد و هدفی تا سقف 305000 مهاجر جدید را در طول این دوره از سال معین کرد.  این رقم در طول این مدت یک هدف رکورد در تاریخ مدرن کانادا محسوب می شد.

بیش از نیمی از این تازه واردان قصد داشتند از طریق برنامه های اقتصادی وارد شوند در صورتیکه در دسته های رده های خانوادگی و خویشاوندی و دسته ی پناهندگی/بشردوستی نیز افزایش قابل توجهی در هدف مشاهده شد.

وزیر مک کالم گفت که هدف دولت وارد کردن مهاجرانی است که بتوانند کانادا را به کشور بهتری تبدیل کنند. دولت همچنین متعهد شد که زمان های پردازش ها را کاهش دهد، ماده ی اقامت دائم مشروط را از برخی زوج های اسپانسر شده و شرکای زندگی حذف نماید و همچنین مراحل اقامت دائم دانشجویان بین المللی و فارغ التحصیلان کانادا را راحت تر کند. ‌

آپریل

سازمان IRCC در ماه آپریل، گزارش پایان سال اکسپرس اینتری (ورود سریع) خود را که از مدت ها قبل انتظارش می رفت، منتشر کرد. در میان جزئیات دیگر، مشخص شد که تعداد فزاینده ای از کاندیدا های خارج از کانادا، برای گرفتن تابعیت دائم دعوت شدند.

در طول نیمه ی دوم 2015، 399٪ تمام کاندیدا های دعوت شده ای که در خارج از کانادا سکونت داشتند، بیش از دو برابر آمار نیمه ی اول سال بودند. استان های آنتاریو، البرتا و بریتیش کلمبیا همچنان محبوبترین استانهای مقصد بودند، هرچند با نرخ سرانه استان های ساسکاچوان و جزیره ی پرنس ادوارد (PEI) نیز بسیار محبوب بودند.

هنگامی که کبک تاریخ های بازگشایی هر یک از گروه های مهاجرت تجاری خود از جمله برنامه ی همیشه مشهور سرمایه گذاری کبک و همچنین  گروه های کارآفرینی و خوداشتغالی را اعلان کرد، جنبشی در مهاجرت تجاری به کانادا نیز مشاهده شد. 

می

از وقتی که برنامه ی مهاجرتی استان آنتاریو (OINP) ابتدا اعلان کرد که جریان های خاصی را با سیستم اکسپرس اینتری فدرال در ژوئن 2015 همردیف کرده است، کاندیدا ها ملاحظه کردن که OINP مسیری را برای انتخاب استانی ارائه می کند که در آن با 600 امتیاز اضافی تحت سیستم امتیاز بندی جامع و با یک دعوت به پذیرش در برداشت بعدی وارد می شوند.

ثابت شده است که جریان فاکتورهای منابع انسانی Human Resource Capital Factor بسیار مشهور می باشد. این جریان در حالتی که یک کاندیدا ی اکسپرس اینتری فقط در صورت برقراری تماس با OINP و دریافت پیام Notification of interest مجاز به درخواست است، غیرفعال می باشد.

در می 2016، استان آنتاریو اعلان کرد که یک توقف موقتی در درخواست های برخی از برنامه های ONIP، از جمله اولویت منابع انسانی ایجاد شده است که علت آن رسیدن به سهمیه است.

با این حال OINP اظهار داشت که انتظار می رود مجددا درخواست های جدیدی را طریق این جریان ها  بپذیرد. کاندیدا های بانک اطلاعاتی (pool) باید در آینده ای نزدیک منتظر اخباری از استان آنتاریو باشند.

همچنین در این ماه، سهمیه ی برنامه ی انتخاب استانی (PNP) بریتیش کلمبیا افزایش یافت، استان ساسکاچوان از طریق دسته ی نیروی ماهر بین المللی خود (از جمله زیرگروه اکسپرس اینتری SINP)  افراد جدیدی را پذیرفت و دولت به سمت تغییر قانون تابعیت پیشروی بیشتری کرد.

در میان تغییرات دیگر، این تغییرات قانونی باعث کاهش مقدار زمانی را که ساکنان دائم برای گرفتن تابعیت باید در کانادا زندگی کنند، خواهد شد. ‌

ژوئن

اکثر دوره های پیش بینی شده ی پذیرش درخواست تابستانی برای برنامه ی نیروی ماهر کبک از 13 ژوئن، ساعاتی قبل از بسته شدن بعد از این که به حد نصاب ظرفیت پذیرش رسیده شد، شروع شدند.

این پذیرش محدود به افرادی بود که قبلا در اوایل سال یک حساب Mon Project Qubec کرده بودند، اگرچه برخی از حساب های جدید، دیرتر در ماه همراه با درخواستهای دوره ی پذیرش بعدی افتتاح شدند. در اخبار دیگر، استان های مانیتوبا و ساسکاچوان از طریق برنامه های انتخاب استانی، نیروهای مختصص را به استان خودشان پذیرفتند. ‌

جولای

در اواسط تابستان، تعداد کاندیدا هایی که از طریق اکسپرس اینتری برای اپلای در اقامت دائم دعوت شده بودند تا حدود 800-750 نفر در هر دراو (draw) کاهش یافت.

هر چند، صحبتهای یکی از نمایندگان سازمان  IRCC  در رویدادی در ادمونتون آنتاریو در اوایل تابستان نشان داد که تعداد دعوت به ثبت نام های صادر شده بعدا در سال افزایش قابل توجهی خواهد داشت.

در نهایت، این موضوع درست از آب درآمد. استان های ساسکاچوان و مانیتوبا که به دراو خود ادامه می دادند، فعال بودند و استان آتلانتیک کاناد یک استراتژی دسته جمعی جدید را با دولت فدرال اعلان کرد.

این استراتژی در نهایت به برنامه ی آزمایشی مهاجرت استان آتلانتیک تبدیل شد که از طریق این برنامه در سال 2017 ،تا سقف 2000 نفر تازه وارد به کانادا وارد خواهند شد. ‌

آگوست

پذیرش ماه آگوست برای برنامه ی نیروی ماهر کبک بسیار شبیه پذیرش ماه ژوئن بود  یعنی ظرف چند ساعت از بازگشایی برنامه به ظرفیت خود رسید و برای افرادی که از قبل آماده بودند، مفید بود.

دولت کبک تمایل دارد در سال 20177، در برخی از مراحل از سیستم اعلام علاقمندی مبتنی بر تقاضا (وابسته به سیستم اکسپرس اینتری فدرال) استفاده کند و بنابراین این پذیرش ممکن است آخرین پذیرشی باشد که تحت سیستم اولین ورود، اولین خروج انجام می شود.

اما هیچ وقت نمی توان مطمئن بود که پیاده سازی این پروژه چقدر زمان می برد و قبل از آغاز این سیستم جدید، برنامه ممکن است مجددا تحت سیستم اولین ورود، اولین خروج بازگشایی شود.

استان بریتیش کلمبیا در ماه آگوست دو دارو (draw) برنامه ی انتخاب استانی را انجام داد که مسیری برای اقامت دائم صدها نفر از کارکنان و فارغ التحصیلان فراهم کرد.

یک جنبه ی قابل توجه از این زیرگروه فارغ التحصیلان بین المللی BC PNP این است که فارغ التحصیلان نباید الزاما در بریتیش کلمبیا تحصیل کرده باشند؛ فارغ التحصیلان موسسات سایر استان ها نیز واجد شرایط خواهند بود.

همچنین یک دراو تحت برنامه ی انتخاب استانی مانیتوبا، برنامه ی نیروهای ماهر بین المللی استان ساسکاچوان وجود داشت- شغل های زیرگروه مورد تقاضا برای 700 درخواست جدید بازگشایی شدند (و همانند پذیرش های قبلی این پذیرش اولین ورود، اولین خروج در ظرف چند روز انجام شد). ‌

سپتامبر

در ماه سپتامبر اخبار زیادی در مورد اکسپرس اینتری وجود داشت، از جمله اینکه تعداد دعوت به ثبت نام ها با اعلان هر دراو، شروع به افزایش کرد. در نهایت، این افزایش اندازه ی دراو با سه برابر شدن در اواخر آگوست و اواسط نوامبر به اوج خود رسید.

حدنصاب امتیاز سیستم امتیاز بندی جامع (CRS)، دوباره همراستا با انتظارات سازمان IRCC، کاهش یافت. همچنین نشان داده شد که بیش از 320 نفر ساکن دائمی جدید در بازه ی زمانی جولای 2015 تا جولای 2016 در کانادا مستقر شدند، که بالاترین رقم ورودی های جدید در بسیاری از دهه ها بوده است. 6 استان، ارقام رکورد تازه واردان را داشتند.

به علاوه بریتیش کلمبیا و مانیتوبا هر دو از طریق برنامه های انتخاب استانی مربوط به خود، دراو (draw) هایی انجام دادند. ‌

اکتبر:

 بعد از یک ماه که دراو های اکسپرس اینتری از نظر اندازه رو به رشد داشتند، اخبار مهم در ماه اکتبر در روز آخری که سازمان IRCC برنام ی سطوح مهاجرت 2017 خود را منتشر کرد، به عرصه آمدند.

این برنامه مستلزم افزایش قابل توجهی در مهاجرت اقتصادی به کانادا به ویژه از طریق بنرامه های تحت مدیریت اکسپرس اینتری و همچنین برنامه های انتخاب استانی بود (و بسیاری از برنامه های انتخاب استانی PNP در ماه اکتبر همچنان به پذیرش درخواست های جدید ادامه دادند).

انتظار می رود که تعداد افرادی که از طریق اکسپرس اینتری 2017 برای اپلای در اقامت دائم کانادا درخواست می دهند به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

دولت همچنین اعلان کرد که قصد دارد سن فرزندان وابسته را که ممکن است در درخواست مهاجرت شامل شوند، تا 22 سال افزایش دهد (محدودیت کنونی تا کمتر از 19 سال می باشد). این هدف بخشی از تعهد دولت به یکپارچه سازی مجدد خانواده را تشکیل می دهد. ‌

نوامبر

ماه نوامبر مسلما مهمترین ماه از سال در مهاجرت کانادا محسوب می شود. در هر یک از ماه های دیگر، این حقیقت که وب سایت دولت کانادا در دنباله ی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از کار افتاده بود، داستان اصلی بود، اما در نوامبر 2016، اصلاحاتی در سیستم اکسپرس اینتری که از مدت ها قبل انتظارش می رفت، اعلان شد.

نه فقط این، بلکه این اصلاحات فقط چند هفته بعد از اعلان شدن، شروع شدند. این تغییرات شامل اعطای امتیاز CRS به دانشجویان سابق بین المللی کانادا، کاهش تعداد امتیاز اعطا شده به پیشنهادهای کاری توصیف شده، معرفی راه های جدید برای اعطای امتیاز به یک پیشنهاد کاری، و افزایش اعتبار یک دعوت به ثبت نام (ITA) در هنگام صدور برای کاندیدا می باشند.

طبق نظر سازمان IRCC، پی آمدهای مورد انتظار این تغییرات، کاهش حد نصاب امتیاز مورد نیاز برای کاندیداهایی که دارای اشتغال مرتب خواهد بود. از آنجایی که تغییرات در ابتدا اعلان شدند، ده ها هزار کاندیدای فعلی و بالقوه از ماشین حساب CRS استفاده کردند تا ببیند که این تغییرات چقدر بر پروفایل آنها تاثیر خواهد گذاشت. ‌

دسامبر

تاکنون دسامبر ماه بسیار شلوغی نیز بوده است. وزیر مهاجرت اعلان کرده است که زمان پردازش برای گروه زوج ها و شرکای زندگی برنامه های مهاجرت رده ی خانوادگی از 24 ماه به 12 ماه کاهش یافته است و هدف نهایی رساندن این زمان به 6 ماه می باشد.

هنگامی که شروع برنامه ی آزمایشی مجوز کار به سال بعد تمدید شود، اخبار خوب بیشتری برای زوج ها و شرکای زندگی خواهیم داشت. در این مورد بیشتر بدانید. این ماه فقط مربوط به تغییرات رده ی خانوادگی نیست بلکه یک سیستم لاتاری جدید برا پذرش برنامه ی والدین و مادربزرگ پدربزرگ ها نیز وجود خواهد داشت که به اسپانسرهایی که تمایل دارند این امکان را می دهد که ظرف 30 روز از تاریخ 3 ژانویه 20177 ثبت نام کنند.

در نهایت، در هفته ی آخر سال، دراو های بیشتری برای نیروهای متخصص در سطوح فدرال (اکسپرس اینتری) و سطوح استانی وجود داشت. جدیدترین دراو اکسپرس اینتری در مجموع 1963 کاندیدا را برای اپلای در اقامت دائم دعوت کرد. انتظار می رود که 2017 به روزرسانی هایی بیش از هر زمان دیگر به ارمغان بیاورد.  

جمع بندی

در حال حاضر، همه ی ذینفعان به یک سیستم مهاجرت پویاتر و مقاومتر علاقه دارند. دولت استانی از ورود تازه وارد شکایت می کند و دولت فدرال بیشتر تمایل به وارد کردن تازه واردان دار. طبق گفته ی دادستان دیوید کوهن کسب و کارها و جوامع به دنبال استعداد و بازآفرینی هستند.

2016 به چند دلیل جالب توجه است. یکی از دلایل اعلان شدن اهداف دولتی می باشد اما مهمتر از آن برآورده شدن این اهداف است. با ورود به سال 2017 می توانیم انتظار برآوره شدن اهداف بیشتری را داشته باشیم.

افرادی که هنوز گامی در جهت درک اهداف مهاجرتشان بر نداشته اند، بهتر است برای درک کامل گزینه های انتخاب خود یک ارزیابی انجام هند. در حال حاضر، با وجود تغییرات زیادی که تاکنون رخ داده است و همچنان قرار است رخ بدهد، نمایش مسیری مناسب که برای افراد و خانواده ی آنها منطقی باشد، اهمیت زیادی دارد. 

خدمات نصر جاوید ویرا

موسسه مشاوره بین المللی نصر جاوید ویرا، با دارا بودن تیم متخصص و حرفه ای در زمینه ویزا و اقامت در حال حاضر به عنوان معتبرترین و قدیمی ترین مجموعه در ایران و بدون واسطه به صورت تخصصی در کوتاه ترین زمان ممکن به صورت کاملا تضمینی برای هموطنان عزیز خدمت رسانی می کند.

برای اخذ ویزا و اقامت می توانید از خدماتی که نصر جاوید ویرا در این زمینه ارائه می دهد، استفاده کنید و با تماس  از خدمات آن بهره مند شوید.

موسسه مشاوره بین المللی نصر جاوید ویرا

با دارا بودن تیم متخصص و حرفه ای در این زمینه در حال حاضر به عنوان معتبرترین وقدیمی ترین مجموعه در ایران و بدون واسطه به صورت تخصصی در
کوتاه ترین زمان ممکن به صورت کاملا تضمینی برای هموطنان عزیز می توانید با نصر جاوید در ارتباط باشید و خدمت رسانی می نماید.

مقالات پیشنهادی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *