موسسه نصر جاوید ویرا
نصرجاوید

306942991434+

کارآفرینی در کشور یونان - نصرجاوید ویرا

کارآفرینی در کشور یونان در سال 2022

کارآفرینی در کشور یونان: در سال های قبل کشور یونان نیز همچون برخی از کشور های اروپایی از شرایط بحران اروپا بی نصیب نبوده و این بحران آسیب هایی را به اقتصاد و تجارت رو به پیشرفت یونان هم وارد نمود. کشور یونان مدل رشد خود را مبتنی بر اقتصاد گذاشته و شرایط حاکم را برای سرمایه گذاری و جذب هر چه بیشتر سرمایه در این کشور باز گذاشته و همچنین در بخش های جدید و  نو ظهور از کارآفرینان استقبال می کند.

کارآفرینی در کشور یونان

کارآفرینی هیچ گاه توسط دولت انجام نمی شود و کسب و کار های قدیمی نیز نیاز به تحول و به روز رسانی دارند که این کار باید توسط افراد تازه وارد و کارافرینان جوان در قالب شرکت های جدید و مربوط به موضوعات منحصر به فرد انجام شود. جوانانی که ذهنی خلاق و نوآور دارند و می خواهند رویا های خود را دنبال کنند. 

آنها شرایط جدیدی در کار به وجود می آورند، تغییرات بزرگی در کسب و کار های قدیمی می دهند و حتی با ایده های جدید محصولات و خدمات تازه ای را به بازار عرضه می کنند که یا قبلا وجود نداشته و یا در صورت وجود داشتن کیفیت و سهولت و سرعت محصول جدید را ندارند.

شرایط حاکم بر اقتصاد یونان و حمایت های دولتی عالی از کارآفرینان فرصت های زیادی را در یونان به عنوان دروازه ورودی اروپا به وجود اورده است. به عقیده کارشناسان یونانی کارآفرینی را نباید سیاستمداران ایجاد کنند و این موضوع باید کاملا آزاد و با حمایت شدید دولتی توسط کارآفرینان آزاد انجام شود. 

یونان از نسل های جدید که بتوانند کسب وکار ایجاد کرده و شغل خود را به خوبی مدیریت نموده و بدانند که چگونه این کار را انجام دهند و همچنین در راستای کارآفرینی خود عده ای را هم استخدام نمایند استقبال خوبی می کند. سیاستمداران و دولت مردان یونان به عنوان قشر مشوق در یونان عمل می کنند. گروه های کوچک کارآفرینی تاثیرات بزرگی بر اقتصاد هر کشور از جمله یونان خواهند گذاشت.

خوشبختانه یونان به صحنه ای پر انرژی از سرمایه گذاری های مختلف  تبدیل شده که هدف اکثر آنها کارآفرینی است و به همین دلیل این کشور می تواند به این موضوع در سطح اروپا مفتخر باشد.

 به عنوان مثال یکی از سرمایه گذاران این کشور با ارائه راه حلی برای استخدام کارکنان با داشتن بالغ بر 6000  شرکت و با استفاده از خدمات خود توانسته  بیش از 34 میلیون دلار سرمایه جمع آوری نمایند. این سیستم به نام workable  اکنون دفتر مرکزی خود را به بوستون انتقال داده است.

کارآفرینی در کشور یونان از طریق اقامت طلایی

آتن تعداد زیادی از صندوق های سرمایه گذاری را با هدف راه اندازی بیشتر کسب و کار در این کشور جذب کرده است. صندوق های سرمایه گذاری مانند: Venture Friends  Open fund و Charamida  در حال حاضر میلیون ها کاربر را برای راه اندازی کسب و کار های جدید جذب کرده است. 

اغلب این کاربران شرکت هایی هستند که با تمرکز بر روی فرصت های مختلف مانند بازاریابی، سلامت، تجارت الکترونیک و سیستم عامل های محاسبات ابری به دنبال استفاده هر چه بیشتر از آنها هستند.

به تازگی یک صندوق سرمایه گذاری جدیدبه نام marathon vc راه اندازی شده که توسط عده ای از کارآفرینان یونان از آلاسکا به یونان آورده شده و هدف از آن تامین بودجه برای کارآفرینان حوزه تکنولوژی است.

خود شرکت های  فناوری در حال حاضر پیشرفت هایی بسیار بزرگ در سطح جهانی و با دسترسی جهانی داشته اند. در ادامه چند شرکت یونانی که توسط کارآفرینان این کشور در حوزه فناوری اطلاعات راه اندازی شده و فرصت سرمایه گذاری خوبی را هم دارند خواهیم اورد.

1-پرسادو (Persado)

Persado  یک پلت فرم محتوای شناختی است که اساسا به کار بازاریابی مبتنی بر AI می پردازد. این پلت فرم از یک زبان عمومی پشتیبانی و ماشین یادگیری پشتیبانی می کند  که اقدام به ارسال پیام های فراخوانی و انگیزشی برای مخاطبین خود می کند. 

پرسادو کمک های مالی خود را از صندوق سرمایه مخاطره پذیر وین و نیز صندوق افزایش سرمایه استارت وست و شرکا دریافت می کند. در سال گذشته شرکت گلدن ساش  (Goldman Sachs) حدود 30 میلیون دلار در این پلت فرم سرمایه گذاری کرد.

2-io

این شرکت به توسعه دهند گانلینوکس کمک می کند تا به راحتی دستگاه های اینترنت خود را به روز رسانی کنند. این پلت فرم شامل یک سرور GIT است که کد به روز رسانی توسعه دهنده را دریافت می کند سپس کد را در ظرف داکر اضافه می کند.

RESIN از زمان تاسیس 11 میلیون دلار افزایش سرمایه داشته است.این شرکت توسط یک کار افرین یونانی تاسیس شد که از لندن شرکت خود را رهبری می کرد و اکنون مرکز ان در سیاتل است اما کارکنان ان در همه دنیا  از جمله اتن پراکنده هستند.

3-Transifex

Transifex خدمات محلی برای  تولید کنندگان محتوا و نشر در قالب های Transifex را فراهم می کند. این پلت فرم می تواند رابط کاربری و محتویات کاربر را ترجمه کند تا به شرکت ها برای دسترسی سریع تر و راحت تر به بازار ها و مخاطبین خود به منظور توسعه خدمات و محصولاتشان کمک کند.

این شرکت همچنین به خودکار سازی فرایند های بومی سازی کمک می کند و از سیستم های محبوبی همچون وردپرس، زندسک، گیت هاب،شاپیفی پشتیبانی می کند. این شرکت با 605 میلیون دلار سرمایه گذاری توانسته بالغ بر 4 میلیون دلار در سال در امد داشته باشد.

4-Pollfish

Pollfish یک پلت فرم نظر سنجی منحصر به فرد است که به شرکت ها کمک می کند تا بینش خود را در مورد بازار های خود نسبت به مشتریان خود و انهایی که هنوز مشتری آنها نیستند به دست بیاورند. کاربران هم می توانند از این نظرات استفاده کنند و از این پلت فرم برای به دست آوردن پاسخ مناسب خود استفاده نمایند و گزارشاتی را تنها ظرف چند ساعت به دست بیاورند.

این پلت فرم از نسخه های موبایل هم پشتیبانی می کند که این موضوع باعث شده بیش از 400 میلیون کار بر داشته باشد. این شرکت گزینه های قیمت گذاری انعطاف پذیر برای کسب و کارهای کوچک را به سازمان تحقیقات بازار ارائه می دهد. Pollfish بالغ بر 4.47 میلیون دلار رشد سرمایه داشته است.

5-co

Blendo  یک سیستم عامل ادغام است که به کسب و کار ها اجازه می دهد تا داده های مورد نیاز خود را از سرویس های مختلف ابری استخراج نمایند و این داده ها را بر روی سرور ابر خود بارگذاری نمایند. این ادغام می تواند به سرعت و بدون نیاز به حتی یک خط برنامه نویسی انجام شود.

این شرکت با این کار به شرکت های دیگر اجازه می دهد بتوانند به آسانی از داده ها برای تجزیه و تحلیل استفاده و از اطلاعات به دست امده استفاده کنند. در سال گذشته blendo بودجه ای نا مشخص از شرکت های IQbilty و VentureFriends دریافت کرد.

به منظور سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری یا پروژه های کارآفرینی شرکت های یونانی و همچنین در راستای سرمایه گذاری و کارآفرینی در یونان مشاروان و متخصصین اروپایی موسسه مشاوره بین المللی نصرجاوید ویرا شما را یاری خواهند رساند.

خدمات نصر جاوید ویرا

موسسه مشاوره بین المللی نصر جاوید ویرا، با دارا بودن تیم متخصص و حرفه ای در زمینه ویزا و اقامت در حال حاضر به عنوان معتبرترین و قدیمی ترین مجموعه در ایران و بدون واسطه به صورت تخصصی در کوتاه ترین زمان ممکن به صورت کاملا تضمینی برای هموطنان عزیز خدمت رسانی می کند.

برای اخذ ویزا و اقامت می توانید از خدماتی که نصر جاوید ویرا در این زمینه ارائه می دهد، استفاده کنید و با تماس  از خدمات آن بهره مند شوید.

موسسه مشاوره بین المللی نصر جاوید ویرا

با دارا بودن تیم متخصص و حرفه ای در این زمینه در حال حاضر به عنوان معتبرترین وقدیمی ترین مجموعه در ایران و بدون واسطه به صورت تخصصی در
کوتاه ترین زمان ممکن به صورت کاملا تضمینی برای هموطنان عزیز می توانید با نصر جاوید در ارتباط باشید و خدمت رسانی می نماید.

مقالات پیشنهادی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *