موسسه نصر جاوید ویرا
نصرجاوید

306942991434+

برترین دانشگاه های کشور یونان - نصرجاوید ویرا

برترین دانشگاه های کشور یونان

فرصت تحصیل در برترین دانشگاه های کشور یونان

تحصیل در یونان در اغلب رشته ها و مقاطع به صورت رایگان است و دروس به دو زبان یونانی و انگلیسی ارائه می شود . بنابراین زبان تحصیل در کشور یونان به انگلیسی و یونانی می باشد ، از این رو کشور یونان مقصد بسیاری از افراد جهت ادامه تحصیل در دانشگاه معتبر و پیشرفته می باشد.

راه های مهاجرت به یونان از طریق اخذ ویزای کار در یونان ، اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری ، کار و ویزای تحصیلی یونان می باشد.

همکاران و وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی نصر جاوید ویرا راهنمای شما عزیزان در جهت اخذ ویزای تحصیلی یونان می باشند. 

برترین دانشگاه های کشور یونان - اخذ اقامت تحصیلی یونان

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در یونان

یکی از روش های اقامت یونان دریافت ویزای تحصیلی است، نصر جاوید توصیه می کند قبل از مهاجرت تحصیلی به یونان از نحوه آموزش و شرایط تحصیل در این کشور آگاهی کامل به دست آورید .

آموزش عالی در کشور یونان شامل تحصیلات دانشگاهی و تحصیلات فنی می شود. تحصیلات دانشگاهی توسط دانشگاه ها ، دانشگاه آزاد ، مدارس پلی تکنیک و مراکز عالی هنرهای زیبا ارائه می شود.

تحصیلات فنی توسط مراکز آموزش عالی فنی نیز ارائه می شوند . در کشور یونان برخی از رشته ها در آموزشگاه ها ارائه می شود و نیازی به تحصیلات دانشگاهی ندارند که شامل رشته هایی همچون گردشگری ، هنر ، مذهب ، ارتش ، نیروی دریایی و نظم عمومی می باشد.

از شرایط اعزام دانشجو این است که هزینه تحصیل در یونان به صورت تقریباً رایگان می باشد و با توجه به انتخاب دانشجو و رشته مورد نظر دروس به زبان یونانی یا انگلیسی تدریس می شوند.

لذا تحصیل در یونان به زبان انگلیسی مقدور می باشد. دانشگاه های پزشکی در یونان از معتبرترین و پرطرفدارترین دانشگاه ها در سطح جهان است و دانشجویان پس از فارغ التحصیلی به راحتی می توانند در تمامی کشورهای جهان مشغول به کار شوند یا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در یونان را به صورت تخصصی تکمیل نمایند.

در کشور یونان 22 دانشگاه وجود دارد و رشته هایی همچون علوم انسانی ، دندانپزشکی ، داروسازی ، وکالت ، معماری ، فیزیک ، شیمی و … را ارائه می دهند.

هر مقطع تحصیلی در دانشگاه های یونان حدود 4 سال به طول می انجامد البته در برخی رشته های خاص مانند پزشکی ممکن است حدود 5 یا 6 سال زمان ببرد.

سال تحصیلی در یونان از اوایل ماه سپتامبر تا اواخر ماه آگوست می باشد. هر سال تحصیلی از 2 ترم تشکیل شده و هر ترم شامل 13 هفته تحصیلی و شرکت در کلاس می شود و 3 هفته جهت برگزاری امتحانات می باشد. یکی از مهم ترین دانشگاه های یونان دانشگاه آتن است اما دانشگاه های تسالونیکی ، کرت و تراکیس نیز از اهمیت و اعتبار بالایی برخوردارند.

کشور یونان شامل 15 مرکز آموزش عالی فنی است که دوره تحصیل در این مراکز حدود 4 سال است که هر سال شامل 8 ترم می شود. دانشجویان در ترم آخر می بایست در امتحانات مربوط به رشته تحصیلی خود شرکت کرده و در صورت قبولی به دانشجویان مدرک فارغ التحصیلی داده می شود. بنابراین فرد برای ادامه تحصیل می بایست شرایط اخذ پذیرش در این دانشگاه ها را داشته باشد.

در مراکز آموزش عالی یونان رشته هایی همچون : هنرهای گرافیکی ، صنایع کشاورزی ، بهداشت و رفاه ، صنایع غذایی و … ارائه می شود. تحصیل در یونان در تمامی مقاطع به صورت تقریباً رایگان می باشد البته در برخی از رشته های فوق لیسانس و در دانشگاه های خصوصی دانشجو موظف به پرداخت شهریه دانشگاه می باشد. نکته قابل توجه این است که هزینه زندگی دانشجویی در یونان با توجه به مکان زندگی متغیر است.

برترین دانشگاه های کشور یونان - شرایط اعزام دانشجو به یونان

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در کشور یونان

مقطع لیسانس در دانشگاه های یونان معمولا 3 تا 4 سال به طول می انجامد که تحصیل در این مقطع به صورت رایگان است و دانشجویان از خدمات درمانی رایگان نیز بهره مند می شوند.

تحصیل در کشور یونان در مقطع فوق لیسانس 2 سال به طول می انجامد. در این دوره سعی بر بالا بردن اطلاعات تخصصی دانشجو در رشته تحصیلی می‌باشد. زبان تحصیل در این مقطع اغلب یونانی است اما برخی از رشته ها به زبان انگلیسی نیز ارائه می شود.

یکی از شروط پذیرش در این مقطع داشتن حداقل یک مدرک زبان انگلیسی یا یونانی می باشد. آن دسته از متقاضیانی که خواهان ادامه تحصیل در یونان هستند می بایست مدرک زبان انگلیسی خود را دریافت کنند زیرا تحصیل در یونان بدون مدرک زبان امکان پذیر نمی باشد بنابراین افراد می توانند با شرکت در کلاس های آموزشی موسسه توسعه گران مهر در مدت زمانی کوتاه مدرک زبان خود را اخذ نمایند.

برای دانشجویانی که مدرک زبان یونانی ندارد در صورت نیاز در دانشگاه های یونان دوره های یکساله آموزش زبان یونانی برگزار می شود.

شرایط تحصیل در مقطع دکترا PHD یونان

مقطع دکترا در دانشگاه های یونان حدود 3 سال به طول می انجامد و دانشجویان در این مقطع تحصیلی می بایست یک موضوع برای پایان نامه خود ارائه دهند و روی موضوع ارائه شده تحقیق کنند و در پایان دوره پایان نامه خود را تحویل داده و از آن دفاع کنند.

در بسیاری از کشورها تولد عامل اصلی اخذ تابعیت نیست ولیکن از موارد تاثیر گذار محسوب می شود . نکته قابل توجه این است که اگر شما یک فرد خارجی باشید و فرزند شما در یونان به دنیا بیاید شما مقیم دائم یونان محسوب نمی شوید و اقامت در یونان از طریق تولد فرزند دائم نمی باشد.

برترین دانشگاه های کشور یونان - مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی یونان 

  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • ریز نمرات تحصیلی
  • آخرین مدرک تحصیلی
  • گواهی سلامت
  • اثبات پشتوانه مالی
  • پاسپورت و شناسنامه متقاضی
  • مدارک شغلی (درصورتی که شامل متقاضی شود)
برترین دانشگاه های کشور یونان - اخذ ویزای شینگن

خدمات نصر جاوید ویرا

موسسه مشاوره بین المللی نصر جاوید ویرا، با دارا بودن تیم متخصص و حرفه ای در زمینه ویزا و اقامت در حال حاضر به عنوان معتبرترین و قدیمی ترین مجموعه در ایران و بدون واسطه به صورت تخصصی در کوتاه ترین زمان ممکن به صورت کاملا تضمینی برای هموطنان عزیز خدمت رسانی می کند.

برای اخذ ویزا و اقامت می توانید از خدماتی که نصر جاوید ویرا در این زمینه ارائه می دهد ، استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با شماره های 02126850553 و 02126850546 تماس بگیرید.

دانشگاه های معتبر یونان

در اینجا به چند دانشگاه معتبر کشور یونان اشاره می کنیم

Aristotle university of Thessaloniki

دانشگاه برتر
دانشگاه برتر
دانشگاه برتر

National and kapodistrian university of Athens

دانشگاه برتر
دانشگاه برتر

National technical university of Athens

دانشگاه برتر
دانشگاه برتر
دانشگاه برتر

 University of patras

دانشگاه برتر
دانشگاه برتر
دانشگاه برتر

University of ionnina

دانشگاه برتر
دانشگاه برتر

University of crete

دانشگاه برتر
دانشگاه برتر

University of Piraeus

دانشگاه برتر
دانشگاه برتر

University of Aegean

دانشگاه برتر
دانشگاه برتر
دانشگاه برتر

University of central Greece

دانشگاه برتر

موسسه مشاوره بین المللی نصر جاوید ویرا

با دارا بودن تیم متخصص و حرفه ای در این زمینه در حال حاضر به عنوان معتبرترین وقدیمی ترین مجموعه در ایران و بدون واسطه به صورت تخصصی در
کوتاه ترین زمان ممکن به صورت کاملا تضمینی برای هموطنان عزیز می توانید با نصر جاوید در ارتباط باشید و خدمت رسانی می نماید.

مقالات پیشنهادی :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *